2020 İlkbahar-Yaz Makyaj Trendleri

Makyaj, tüm kadınların vazgeçilmezi. Kıyafetlerimizi tamamlayarak kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayan bir yöntem. Ancak kıyafetlerin modası olduğu gibi makyaj modası sürekli değişiyor. Durum böyle olunca da yeni trendleri takip etmek kaçınılmaz oluyor. İşte 2020 ilkbahar/yaz makyajında öne çıkan trendler:makyaj trendleri, ilkbahar makyaj trendleri, yaz makyaj trendleri

2020 Makyaj Trendleri

-Dudaklarda kırmızı, şeftali ya da pembe renk ağırlıklı. Bize soracak olursanız kırmızı ruju gece dışarı çıkarken, şeftali ve pembe renk rujları ise gündelik hayatınızda ve iş yerinizde kullanmanızı öneririz. Ayrıca göz makyajınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız hiç ruj sürmeyebilirsiniz. Ruj yerine dudak parlatıcısı yeterli olacaktır.

– Gözlerde metalik renkler ön planda. Işıltılı farları tercih edebilirsiniz. Eyeliner göz makyajının olmazsa olmazı. Kirpiklerde ise ya kirpiklerinizi dolgun gösterecek rimeller kullanın ya da takma kirpik. Takma kirpikler bu yaz çok moda.

Parlak Göz Farları Nasıl Kullanılır?

– Allıklarda bilhassa şeftali renk ön planda. Eğer bu renk allığınız yoksa hemen bir tane edinin deriz. 2020 makyaj trendlerini takip etmek istiyorsanız bu yaz çok ihtiyacınız olacak.

-Ünlü tasarımcıların defilelerindeki modellerin makyajında, fildişi rengi ve cildi oldukça beyaz gösteren fondötenler ya da cildi bronz gösteren fondötenler kullanıldığını görüyoruz. Fondöten alırken bunu da aklınızda bulundurun.

Güzel bir makyaj için bir de ipucu verelim: makyaj yapmadan önce mutlaka cildinizi çok iyi bir şekilde temizlemeli ve cildinize nemlendirici uyguladıktan sonra makyaj yapmaya başlamalısınız. Bunun yanı sıra giyeceğiniz kıyafetlere uygun renkler seçmeniz ve yüzünüze yakışan bir makyaj yapmanız ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.

Şunu da hiç unutmayın : Modayı ve trendleri takip etmek önemlidir ama en önemlisi kendimize yakışanı yapmak ve kendi tarzımızı ortaya koyabilmektir. İster esmer, kumral ya da sarışın olun, 2020 ilkbahar/yaz makyaj trendleri arasından kendinize uygun bir seçeneği birisi mutlaka size uygun olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir