Ameliyatsız meme büyütme nedir, nasıl yapılır?

Bayanlar için hayatının bir alanında, göğüslerinden dolayı utanç duyulduğunda, görünüşleri ne kadar güzel olursa olsun, ne kadar güzel saçlara sahip olursa olsun, hayatın içinde ne kadar başarılı olduğunu dahi anlamaz çünkü bir yerler de bir şeyler eksiktir. Küçük göğse sahip olan bayanlar daha az kadın olduğu hissine kapılır şöyle ki kendi gözünde bile ne seksidir ne de etkileyici. Seksi hatları olan bir kadının da dışarıda dolaşan her erkeği etkileyebileceği düşüncesi, çoğu küçük göğüs yapısına sahip olan bayan için kaçınılmaz bir problemdir. Bu durum da psikolojik olarak negatif yönde etkileyebiliyor bayanları buna ise yetersizlik hissi sebep olmakta tahmin edildiği üzere. Bu duruma çözüm olarak cerrahi müdahale ya da ameliyatsız meme büyütme teknikleri ortaya konmuştur.ameliyatsız meme büyütme, meme büyütme estetiği, ameliyatsız meme büyütme estetiği

Meme büyütme operasyonları

Meme büyütme operasyonları, göğüslere hacim arttırmaya ve ya asimetri sorununu çözümlemeye fayda sağlayan cerrahi müdahaledir. Meme yapısında ki doku ya da form kaybı, kilo alıp verme durumu ya da hamilelik dönemi sonrası yaşanılan problemlere bağlı olarak gelişebilmektedir yahut doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilmektedir. Zaman içinde bu sayılan etkenlere bir de yer çekimi ve yaş alma faktörü de eklendiğinde göğüslerde göz ile görülür bir küçülme ya da sarkma meydana gelir. Tüm bu sorunları çözebilme adına meme büyütme operasyonu yapılabilir. Meme büyütme için implant kullanılır ve ya yağ enjeksiyonu yapılabilir.  Bunlara ilave olarak ameliyatsız meme büyütme için egzersiz ya da dolgu tekniği de oldukça tercih edilmektedir.

Meme büyütme operasyonlarının olmazsa olmazları

Meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyen hastalara göğüs iriliğinin değil, diriliğinin daha önemli olduğu vurgusu öncelikle yapılmaktadır. Meme büyüklüğü ise mutlaka hastanın genel boy ve kilo özelliklerine göre yapılması gerekmektedir. Çok kısa boylu bir hastaya, uzun boylu birine yapılan işlemin yapılamayacağını, daha farklı duracağının bilincini aktarmak gerekmektedir. Her iki şekilde de, iri ve diri olan göğüs yapısına ulaşması ortak amaç olmaktadır. Bu sebeple bu işlemlerde boyuttan önce simetri ve doğal bir yapıya sahip olması en önemli noktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir