Barfisk Vücudun Nerelerini Çalıştırır?

En etkili üst vücut egzersizlerinden biri olan barfiks, yapacağınız önemli vücut ağırlığı egzersizlerinden biridir. En etkili kaslar: 3 grupta ele alınmalıdır: sırt, göğüs ve kol kasları. Pull-up’lar, kendi vücut ağırlığınız kullanılarak ve vücudunuzu elinizle yukarı çekerek gerçekleştirilir; Aynı zamanda vücuda üçgen bir görünüm kazandırmak için en etkili egzersizlerden biridir. Gerçek bir kuvvet antrenmanı olan pull-up’lar kolay görünebilir ancak uygulanması zordur ve teknik bilgi gerektirir. Çok sayıda olan pull-up’lar özellikle sırt ve kollar için etkili olan bir üst vücut egzersizidir. Güç standartlarınızı elde etmek için bireysel pull-up’ları düşünmek isteyebilirsiniz. Pull-up’lar için bir haltere ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Bar ve bar çeşitlerinin yer aldığı vücut geliştirme ekipmanlarından ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü alarak hemen başlayabilirsiniz.barfiks faydaları, barfiks ile vücut çalıştırma, barfiks vücudun nerelerini çalıştırır

En doğru pull-up’lar nasıl yapılır?

Kollarınız omuz genişliğinde açıkken barı iki elinizle kavrayın.

Omuzlarınızın ve dirseklerinizin yaralanmasını önlemek için vücudunuzu tamamen bırakmamalısınız.

Egzersiz sırasında karın kaslarını gergin tutmaya özen gösterilmelidir.

Vücudunuzu yukarı çekmelisiniz, ancak bunu ellerinizle değil sırtınızla yapın.

Dirseklerinizi indiriyormuş gibi vücudunuzu yukarı çekmelisiniz.

Çalışma sırasında dik durduğunuzdan emin olun.

Pull-up’lar sırtınızı ve vücudunuzu öne eğmeden yapılmalıdır.

Doğal bir baş pozisyonu korumalı ve çenenizi kaldırmalısınız.

Vücudu yeterince yukarı çektikten sonra yavaşça orijinal konumuna dönmelisiniz.

En yaygın pull-up hataları

Çenenin çubuğa değmesi: Çalışırken çenenizi sabit tutarak kaldırmalısınız. Özellikle başınızı kaldırırken çubuğa çenenizle ulaşmaya çalışmayın.

Vücudu İleriye İttirmek: Başlangıç ​​seviyesinde en sık yapılan hatalardan biri vücudu ileri doğru itmektir. Bu durumda vücut pozisyonunu kaybeder ve kalçalar öne doğru itilir. Pull-up’lar sırasında duruşunuzu korumak biraz zor olsa da, bunu önlemek için karın kaslarınızı çalıştırmaya çalışmalısınız.

Omuzun öne fleksiyonu: Omuz kuvvetini korumak ve sağlıklı bir şekilde performans göstermek için omuzlarınızı öne itmeden yukarı doğru çekmeye çalışmalısınız. Omuz fleksiyonu hatasına yakalanırsanız; Kaslarınız yerine ön omuzlarınıza baskı uygularsanız yaralanabilirsiniz.

Hile yaparak tamamlama: İster barfiks yapın ister başka bir egzersiz yapın, en büyük hatayı kolay yolu yapmadan antrenmanınızı bitirirseniz yapmış olursunuz. Hile kaynaklı pull-up’lardan asla istediğiniz sonuçları alamayacağınızın farkında olmalısınız.

Yukarı çekerken hangi kasları çalıştırıyorsunuz?

Güçlü ve fit bir vücut hayal ediyorsanız, pull-up’ların tam da ihtiyacınız olan şey olduğunu söyleyebiliriz. Teknik doğru uygulandığında chin-up işini doğru yapmak kasları güçlendirmek ve hacimlerini artırmak için harika bir iştir.

Omuz, kol, sırt, karın ve göğüs kaslarını etkili bir şekilde hedef alan bir pull-up egzersizi, güçlü bir üst vücut çalışmasıdır. Sırt kaslarını güçlendirerek duruş ve duruş bozukluklarını ortadan kaldırır. Karın kaslarınızı çalıştırdığı için daha formda görünmenizi sağlar. Kardiyovasküler sistemi güçlendirdiği için kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur. Eğer ayağa kalkmayı başaramazsanız, hemen pes etmeyin. Böyle bir durumda size tavsiyemiz; Yardımlı Çekme…

Bir asistanla yukarı çekerek; Bu, vücudu yukarı çekme sürecinde sporcuyu destekleyecek bir kişinin yardımıyla yapılır. Yardımcı olacak kişi, sporcuyu dengesini bozmadan belinden veya bacaklarından nazikçe yukarı itmelidir. Bardan çıkarken ve işi tamamlarken, asistan elini çekmelidir. Bir süre desteklenen pull-up’larla düzenli olarak çalıştıktan sonra denemelerinize yeniden başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir