Bebeğe İlaç İçirme Yolları

Bir çocuğa ilaç nasıl verilir? Onu buna ihtiyacı olduğuna inandırın. Küçük çocuğunuz şüphenizi hissediyor ve elinizden gelenin en iyisini yaptığınıza gerçekten inanmadığınız sürece yaptığınız her şeye direnecek. Yavrunuzun güvenini ve inancını kazanmak için kendinize güvenin ve kararlı olun.

Çocuğunuzu ilaç almaya ikna etmek için ipuçları

Herhangi bir ilaç alırken çocuğunuzun veya bebeğinizin en az 45 derecelik bir açıyla olduğundan emin olun ve çocuğunuz daha büyükse ayağa kalkın veya oturun.bebeklere ilaç içirme, bebekler nasıl ilaç içer, çocuklara ilaç içirme

Bebeğe sıvı ilacı ağzının kenarı boyunca yarıya kadar verin. Çocuğunuzun ağzının tam ortasına çarparsa öğürmesine neden olabilir. Hapları dilin arkasına koyun, aksi takdirde hapı tükürebilir.

Mümkünse, ilacın tatsız tadını gizleyin. En sevdiği yiyecekler elma püresi, yoğurt, puding ve reçeldir. En zorlu küçük çocuklar için yumuşak şekerleme parçaları, dondurma veya çikolata şurubu deneyin. Meyve suyu gibi sıvılarla karıştırırken sadece az miktarda kullanın – ilacın çoğu bardağın, bardağın veya şişenin kenarında kalacaktır.

Bir ölçü kaşığı kullanın. Bu, geleneksel pişirme kaplarından daha doğru sonuçlar verecektir. Daha da iyisi, üzerinde dozaj işaretleri olan plastik bir ilaç kaşığı kullanın.

İlaç “şeker değildir”, bu nedenle küçük çocuklarla veya daha büyük çocuklarla konuşurken buna şeker demeyin. Bu, kafa karışıklığına neden olabilirdi. Olduğu gibi söyle.

İlacı alırken her zaman ergenlik öncesi döneminizi denetleyin.

İlaç almayı reddeden bir çocuk için ceza işe yaramaz. Çoğu ilacın tadı çocuklar için kötüdür ve insanlar yapısı gereği genellikle doğada zehirli olan acılıktan kaçınmaya programlanmışızdır. Israr et ve devam et. Görev tamamlandığında AÇIKLAMA yapmayı unutmayın ve ikinizi de çalışmanızdaki başarınız için tebrik edin!

Yaş bilgisi

İşte çocuğunuzun yaşına göre bazı özel stratejiler ve püf noktaları.

Bebekler

İlacı alırken bebeği, kolları aşağıda ve başı desteklenmiş olarak 45 derecelik bir açıyla tutun.

Plastik bir şırınga, ilaç damlalığı veya şişe emziği kullanarak ilacı dilinizin arkasına, kenarına yakın bir yere bırakın. Çocuğunuz ilk fırsatta tüküreceği için damlalığı yanağına sokmamaya dikkat edin. Ayrıca ilacın çocuğun boğazından aşağı inmesine izin vermeyin, aksi takdirde boğulabilir.

Acıyı gidermek için ona bir bardak süt veya meyve suyu verin.

küçük çocuklar ve okul öncesi çocuklar

Bazı sıvı ilaçların tadını çeşitli şekillerde azaltabilirsiniz.

İlacı almadan önce ilacı soğutun veya çocuğunuzun lolipop veya küçük buz parçalarını emmesini sağlayın. Daha sonra tadını serbest bırakması için ona en sevdiği soğuk içeceği verin. Düşük sıcaklıklar tat tomurcuklarını köreltir.

İlacı, çikolatalı puding veya kuru meyve içeceği gibi güçlü aroma veren yiyeceklerle karıştırın. Çocuğunuzun tüm karışık yiyecekleri aldığından emin olun. İlacı elma suyu gibi tadı güçlü bir sıvı içinde de çözebilirsiniz. Çocuğun tüm ilaçları içmesi önemlidir.

Son çare olarak çocuğu kucağınıza alıp ilaç verebilirsiniz. Yanınızda bir yetişkin varsa, çocuktan çocuğa sıkıca sarılmasını, kollarını aşağıda ve başını 45 derecelik bir açıyla tutmasını isteyebilirsiniz. Bu, çocuğu güçsüz hissettirir, ancak daha sonra onu ilaç için tebrik edin. Ona bir dahaki sefere seçim yapabileceğini söyle: ilacı kendi al ya da başkasının elinde ol.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir