Daha Pürüzsüz Ciltler İçin Doğal Tüy Dökücü Tarifleri

Her insanda istenmeyen tüyler vardır. Kimilerinde daha çok, kimilerinde daha az olsa da herkesin vücudunun belirli bölgelerinde kurtulmak için mücadele verdiği tüyleri vardır. Bu tarz durumlarda istenmeyen tüylerden kurtulmak için genellikle epilasyon ağda ve jilet gibi yöntemler kullanılır. Ancak daha etkili ve pratik çözümler için evde bitkisel yöntemlerle hazırlayabileceğiniz tüy dökücü tarifler vardır.doğal tüy dökücü, cilt tüy dökücü, doğal tüy dökücü tarifi

  1. Zerdeçallı Tarif

Tüy dökücü bitkilerden akla ilk gelen zerdeçaldır. Özellikle yüz bölgesindeki tüyler için oldukça etkilidir. Bu tarif için gerekli malzemeler; 4 yemek kaşığı kadar süt, 1 tatlı kaşığı kadar toz zerdeçal ve 1 yemek kaşığı kadar da limon suyu. Tüm malzemeleri bir kap içerisinde karıştırıp tüylerin dökülmesini istediğiniz bölgeye sürün. 10 – 15 dakika kadar bekleyin ve kuruduktan sonra suyla durulayın. Etkiyi hızlandırmak için haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

  1. Tuz ve Limon Mucizesi

Cilde en iyi gelen sebzelerden biri limondur. Özellikle limonun tuz ile karışımı çok daha etkili olmaktadır. Tüy köklerinin yumuşamasını ve tüylerin dökülerek zamanla azalmasını sağlamaktadır. Ayrıca ağda sonrası lekelerin giderilmesinde de etkilidir. Bunun için gerekli malzemeler yalnızca tuz ve limondur. Bir miktar taze sıkılmış limon suyu ve 1 çay kaşığı kadar tuzu birbiri ile karıştırın. Karışımı bir sprey şişesine ekleyin. Ardından etki göstermesini beklediğiniz yere sıkın ve yaklaşık 15 dakika kadar bekleyin. Ilık su ile durulayın. Haftada 1 kez uygulamanızda yarar vardır.

  1. Türk Kahvesi ve Karbonat

Türk kahvesinin cilde pek çok olumlu etkisi vardır. Ciltte peeling olarak kullanılan Türk kahvesi aynı zamanda antibakteriyel özelliğe de sahiptir. Hele ki karbonat ile birlikte kullanıldığında daha etkili bir hale gelmektedir.

Bunun için gerekli malzemeler 1 çay bardağı kadar telvesiyle birlikte pişmiş Türk kahvesi ve yarım çay bardağı kadar karbonat. Karbonat ve kahveyi bir kap içerisinde karıştırın. Ardından nazik hareketlerle, parmak uçlarıyla istediğiniz bölgeye sürün. 10 dakika kadar bekledikten sonra bölgeyi suyla durulayın. Haftada 1-2 kez uygulanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir