Diş Teli Fiyatı Neye Göre Farklılık Gösterir?

Diş tellerindeki fiyatların farklılık göstermesi malzemelerin kaliteli ve sağlığa uygunluk arz eden ürünlerden olmasından kaynaklanmaktadır. Takılan tellerin malzemelerinin metal tel, porselen tel, şeffaf tel ve görünmez tellerden olması da fiyat farkını yaratmaktadır. Tellerin kullanışlı olması, temizlik bakımından rahatlıkla kullanılması kişiler tarafından sağlık problemi yaratmayacak malzemelerden takılmasını tercih etmeleri ilk seçenekler arasında olmaktadır. Diş tellerinin fiyat farklılığı Türk diş hekimleri tarafından belirlenen fiyatlarla yapılmaktadır. Dernek hekimlerin fiyatlarını her yıl kullanılan ürünlerin piyasa değerine bakarak fiyatlandırma yapmaktadır. Kullanılacak olan tellerin fiyatları metal tel, seramik tel ve şeffaf tel gibi seçeneklerin arasında da farklı olmaktadır. Uygulamanın yapılması insanların seçmiş oldukları tellerin fiyatına göre oluşmaktadır. Farklı diş telleri modellerinin de fiyat farkında önemli rolü bulunmaktadır.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Tellerde oluşabilecek fiyat farkı malzemenin kaliteli olması ve hekimin yapmış olduğu uygulamanın verdiği farkta bulunmaktadır. Bozuk dişlerde tel kullanılması kişilerin çene ve diş yapısına göre de değişmektedir. Teller arasında altın kullanımı ve demon kullanımın da farklı fiyat uygulaması çıkmaktadır. Kişilerin isteklerine göre takılan tellerin fiyatları malzemelerin kalitesine ve tedavinin uygunluğuna göre değişmektedir. Diş fiyatlarının farklı olması ve artış göstermesi kişilerin istekleri, kullanılan malzemenin kalitesi ve çene yapısına göre de değişmektedir. Sadece malzemeden kaynaklanmadığı gibi işçilikte uygulamanın içerisinde olduğundan fiyat farkı oluşmaktadır. Tel takılması tedavisinde fiyat farklı diş telleri modellerinden ve kaliteli malzemelerin kullanılmasından ortaya çıkmaktadır. Bu fiyat farklılığındaki ikinci etken müşterinin istemiş olduğu telin takılmasından olmaktadır.

Diş tellerinin tedavi ve uygulamasında ilk önce kişilerin sağlığı ve ağız temizliği konusunda hekimin tavsiyelerini dinlemektir.

Tedavi süresinde kullanılan ürünlerin fiyatlarındaki farklılık tellerim modelleri ve kişilerin çene yapısına göre de değişebilmektedir. Metal teller, seramik teller, şeffaf teller, altın ve demon kullanımlarda değişen fiyat farkları oluşacaktır. Diş teli takılmasında fiyatlar 500_2000 TL arasında değişen fiyatlarla uygulanmaktadır. Kişinin isteği üzerine takılan tellerde fiyat konusunda fark yaratmaktadır. Türk diş hekimlerinin fiyat konusunda belirlemiş olduğu tek fiyattır hekimlerde bu fiyat listesine uymak zorundadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir