Diş teli ne işe yarar?

Diş telleri çocuklarda görülen dişlerle ilgili düzensizlikler ve çenelerle ilgili pozisyon bozuklukları, birbirine olan ilişkilerinin bozukluğında kullanılır. Tellerin kullanım süreleri aşağıdaki konuda belirtilmiştir. Bu tellerin insan sağlığına ve herhangi bir vücut sağlığına bir zararı yoktur.diş teli kullanımı, diş teli ne işe yaramaktadır

En çok hangi vaka var derken en çok dişlerin çarpıklık gösterdiği vakalar vardır.

Diş teli ne kadar süre kullanılmalı?

Diş telini ortalama kullanma süresi 18 ila 24 aydır. Genel olarak 24 ayın sonunda tedaviler bitmiş oluyor. Bağzı durumlarda tedaviler uzun sürebiliyor. Bunlardan bir tanesi beklenen dişlerin daha geç çıkmalarıdır. İkincisi hastanın kontrollere zamanında gelmemesidir. Yani tedaviyi önemsememesidir. Ancak tedavi süresini uzatan en önemli faktörlerden birisi, dişlerin daha uzak mesafelerden, çok dolaşık yerlerden geldiği için geç çıkmasıdır. Ama herşey yolunda giderse, 18 ay içerisinde bir ortodonti tedavi genellikle bitiyor.

Ortodonti tedavinin bittiğini, dişlerin düzgün bir şekilde sıralandığını, zaten bunlar dışarıdan gözüküyor. Ayrıca dışarıdan gözükmeyen fakat doktorların dikkat etmesi gereken bir konuda çiğneme esnasında yani kapanış sırasında dişlerin birbirinleriyle ilişkilerinin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmek gerekir.

Eğer herhangi bir şekilde tedavi, dişler düzgün gözüküyor ama kapanışlar düzelmemişse yine tedaviye belirli bir süre devam ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir