Doktorlarla Saç Ekimi Roportajları

Saç ekiminin türkiye’de gelişimine dair uzman saç ekimi doktorlarının görüşleri ;”türkiye’de zaten bu geçerli. Türkiye’de de işte pek çok insanın bulunduğu bölgeden insanların telefonları geliyor. istiyoruz ki hastalar kendilerine yakın kontak kurabilecekleri insanlarla birebir yüzyüze görüşsünler, yani hem saçlarına baksınlar hem de operasyonun ayrıntılarıyla ilgili bir takım soruları onlara sorsunlar.,yani kafalarındaki bir çok şeyin problemin yada soru işaretinin böyle kalkacağını düşünüyoruz.saç ekimi, saç ekimi yapımı, saç ekim doktorlarıHastalar yurtdışından da arasalar, ülke içindeki uzak şehirlerden de arasalar klinikler kendilerine zaten yeterince referans veriyorlar. saç ekimi gerçekten çok basit, çok konforlu ve çok başarılı bir işlemdir. daha öncesinde yani daha önceki yıllarda saç ekiminin yaptırmış kişilerde bazı kötü diyebileceğimiz örneklerin olması karşımıza bu insanların çıkması bizleri kesinlikle ürkütmemeli ve saç ekiminden soğutmamalı. çünkü o yıllar çok geride kaldı.

Saç ekiminde işlem çok değişti. şimdi yaklaşım, losyon, tecrübe son derece farklı. insanlar gönül rahatlığıyla gidip saçlarını ektirebilirler; saç neden dökülür nasıl dökülür diye soruyoruz, bunları araştırmak gerekli. saç neden dökülür? Saç esasen ikiye ayırabiliriz. bir, genetik bazlı hormonal, erkeklerde de bayanlarda da erkeklik hormonu var bilyorsunuz. hormonal tipte olan dökülme, saç ekimini daha çok ilgilendiriyor.

Saç ekiminde bir çok neden olabilir. ama onun dışında genetik olmayan ve hormona bağlı olmayan en azından testesterona bağlı olmayan dökülmeler var. bunlar çok nedenleri var ama telelojen dökülme tipi şeklin de de adlandırabiliriz. daha çok hormonal nedenlerden dökülüyor. toplumda hormonal terim insanların pek çok yerden duydukları bir terim oldu. kellik dediğimiz, genetiğe bağlı dökülme, bu durumun tıbbi tanımlamasıdır. o çok yaygındır.

Bayanlarda da toplumda çok fazla yaygın. bayanlardada böbrek üstü bezinde ve yumurtalıklardan bir miktar erkeklik hormonu salınıyor ve bu genetik olarak yatkın olan kadınlarda önemli ölçüde saç dökülmesine neden olabiliyor,Acaba bu saç dökülmesi giderek daha erken yaşlara mı taşınıyor; kaç yaşında görülüyor? Saç dökülmesi çok erken yaşlara taşınma amaçlıdır. çünkü bu androgenetik alopesi de tetikleyici faktör strestir.,daha önceki dönemlerde insanlar belki hayatta stresi daha geç yaşlarda görüyorlardı.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir