Erkeklerde cinsel organ boyu ne kadar olmalıdır?

Erkekler başkalarına bu sırlarını açamasalar da çoğunluğu cinsel organ boyunun yeterli olup olmadığı konusunda kaygı yaşarlar. Acaba sağlıklı bir cinsellik için, eşini mutlu etmek için cinsel organ uzunluğu yeterli midir? Bu kaygıyı çoğu erkek yaşar.Peki mutlu ve sağlıklı bir cinsel ilişki için penis boyu bu denli önemli midir? Elbette hayır. Cinsel ilişkiden zevk almanın bir çok yolu ve yöntemi vardır. Konumuz bu olmadığı için bu detaya girmeyeceğiz ama şu kesin bilinmelidir ki penis boyu kısa olan birisi partnerini iyi bir ön sevişme ile rahatlıkla orgarzma ulaştırabilir.

Yani erkeklerin penis boyu konusunda kaygı yaşamaları ve cinsel ilişkide partneri mutlu etme noktasında endişe duymaları anlamsızdır.

Peki penis boyu ortalama kaç cm olmalıdır. penis boyu ortalama 12-18 cm arasında değişmektedir. Normal olan budur. Kişinin boyuna, el ayak ve parmaklarının büyüklüğüne göre penis boyu büyük veya küçük olabilir. Örneğin boyu 1.90 olan birisinin penisi 20 cm üzerinde olabilir. Ama pensin büyük olması her zaman avataj olmayabilir. Çünkü büyük bir penis çoğu zaman partnere zevk yerine acı verir. Duyduğu acı nedeniyle ilşkiden isteği kaçabilir.

Ayrıca penis her sertleştiğinde aynı boyda olmayabilir. Cinsel arzu ve heyecanın doruk noktaya ulaşması penis boyunu artırabilir.

Sonuç olarak cinsel birleşmede hem kendiniz hem eşinizin zevk almasını istiyorsanız bunun için öneli olan penis boyu değildir. Önmeli olan Penisin yeterince sertleşmesi ve uzun süre sert kalmasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir