Evde Röfle Yapmanın Aşamaları Nelerdir?

  • İlk olarak röflenizin rengine karar vermeniz gerekir. Eğer doğal bir görünüm istiyorsanız saçınızın 1 ve ya 2 ton açık rengini seçmeniz ideal olur. Çok fazla açık bir renk seçmeniz durumunda röfleniz abartı ve yapay durmaktadır.
  • Pek çok markanın röfle seti vardır ve bir mağazaya gidip size en uygun gelen ürünü satın alınabilir. Ürünün nemlendirici özelliği olması ile içinde yıkama sonrası kullanabileceğiniz bir bakım kremi yer alması sizin için daha iyi olur. Çünkü röfle saça oldukça zarar verebilen bir işlemdir ve bir takım bakımlarla desteklenmesi gerekebiliyor.
  • İşleme başlamadan önce üzerinizdeki giysi ile uygulama yaptığınız alandaki döşemeyi koruma altına aldığınızdan emin olmanız gerekiyor. Eski bir şeyler giyinebilir ve ya önlük kullanılabilir. Yine büyük bir poşeti yırtıp kafanızdan geçirebilir ve omzunuza kâğıt havlu koyunuz. Son olarak ellerinize eldiven geçirerek ellerinizi de boyanın zararlı etkilerinden korunmalısınız.evde röfle yapımı, evde nasıl röfle yapılır, evde röfle yapılır mı
  • Röfle setinin içinden çıkan ürünler eğer ilk kez kullanıyorsanız biraz karışık görünebiliyor. Bu sebeple başlamadan önce ürünleri inceleyebilir ve ayrıca kullanım kılavuzunu okumayı ihmal etmeyin. Özellikle herhangi bir nemlendirici ile deneme yapıp elinizi alıştırmalısınız.
  • Pek çok röfle setinin içerisinden röfle bonesi çıkar. Eğer ki, saçlarınız kısa ise en ideali bu boneyi kullanarak röfle işlemini uygulamanızdır. Ancak uzun saçlara sahipseniz folyo yöntemini kullanmanız daha uygun olur. Eğer ki, bone yöntemini kullanacaksanız ilk olarak saçlarınızı arkaya doğru taramanız, sonra ise boneyi kafanıza geçirip önden bağlamanız gerekir. Sonrasında ise setin içerisinden çıkan tığ ile ya da bazı ürünlerde fırçanın ucundaki kanca yardımıyla saç tutamlarını eşit aralıklarla çıkarmanız ve karışımı bu tutamlara uygulamanız gerekiyor. istenilen tona göre 20 ile 50 dakika arasında bekletilebilmekte ve ardından bone saçtayken saç durulanması gereklidir. Folyo tekniğinde ise ilk olarak folyolar hazırlanmakta ve istenilen tutamlar folyonun üzerine yayılıp ürün bu tutamlara uygulayınız. 20 dakikadan sonra folyolardan biri açılarak kontrol edilmeli ve istenilen tona ulaşıldığında folyolar çıkarılıp saç durulanmalıdır.
  • Saçınızı duruladıktan sonra röfle setinin içerisinden çıkan ve ya ayrı satılan bakım kremlerini uygulayarak saçınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir