Fotokopi Kâğıtları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Fotokopi kâğıtları hakkında her yer de kullanılan kırtasiye malzemelerinden birisidir. Türkiye çapında birçok insan ve şirket tarafından tercih edilen fotokopi kâğıtları her alanda kullanılan lazım olan bir üründür. Sağlıktan devlet kurumlarına kadar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.fotokopi kağıdı, kaliteli fotokopi kağıdı, fotokopi kağıdında kalite

Fotokopi nedir?

Yazı ve çizim gibi kopyasını hemen o an çıktı şeklinde verebilen makineye fotokopi makinası denir. Kopyası çıktı alınacak sayfanın ışıkla taranarak yansıyan ışıkların, üzerinde ışığa duyarlı tabaka olan başka bir kâğıt üzerini etkisi altına almak suretiyle aynı görüntüyü elde etmeye denir. Daha çok elektrostatik ilkesine dayanan makinalar kullanılır. Bu makinada bu işlem için fotokopi kâğıtları kullanılır.

Fotokopi kâğıtları nerelerde kullanılır?

Fotokopi kâğıtları hakkında bilindiği üzere şirketlerin, firmaların, fabrikaların, devlet kurumlarının, hastanelerin kısacası yazışmaların yapıldığı her birimdeki iş yerinde kullanılmaktadır. Özellikle büyük firmaların günlük olarak birkaç top belki daha fazla miktarlar da fotokopi kâğıdı tüketimi olduğu göz önünde bulundurulursa gerekli olan firma içi yazışmalar ve firma dışı yazışmaların ne kadar çok önemli bir konuma sahip olduğu bilinmektedir.

Fotokopi kâğıtları çoğu zaman her şirketin her yazışmanın olabileceği kurumlarda fazlasıyla bulunur. Çok fazla alım olduğu için genel olarak şirketler toptan almayı tercih edilir. Böylece toptan alınan bu kâğıtlar daha uygun fiyata satın alınır. Uygun fiyatlı olduğu için fotokopi çekme konusunda herhangi bir sınırlama getirilmediği bilinmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir