Gebe Kalmama Derdine Son

Kadınlara has hastalık olan adet dönemi çoğu kadında zor geçmektedir. Kimileri hiç hissetmezken, kimileri günlük işleri dahi yapamayacak hale gelir. Bu nedenle bol bol istirahat etmeleri gerekir. Adet döneminde ki bayanların ağır eşya kaldırmaları kesinlikle yasaktır. Vücut fazla yorulmadan dinlenmeli, bol bol su içilmelidir. Bu dönemde meyve tüketimi çok önemlidir. Dışarıya atılan atık kanlardan dolayı halsiz düşen beden sıvılarla kendisini toparlar. Bu sebeple ” elma, portakal, mandalina, muz, şekerli su ” tüketilmelidir.gebe kalamama tedavisi, gebe kalamamaya sonMuz; Muz tamamen ağrı kesici bir özelliğe sahiptir. Ağrı kesmesi bir yana vücutta azalan şeker oranını yükseltir. Muz kesinlikle regl döneminde tüketilmesi gerekir.

Şekerli sıcak su ise; Sıcak su içilmesinin faydasıyla, vücutta azalan şeker oranının artmasına yardımcı olan şekerin bir arada olması dolayısıyla tüketilmesi gerekir. Adet döneminde günde en az 2 bardak şekerli sıcak su içilmelidir.

Ahmet Maranki Önerisiyle Hayıt Tohumu
Hayıt otu; Adet döneminde sancı çeken bayanlar için bulunmaz bir nimet. Sancıyı dindirmek ile kalmayıp, adet dönemini düzene koyar. Kanaması fazla olanlarda kanamayı azaltır, kanaması az olanlarda kanamayı arttırır, adet olma gününüz az ise çoğaltır, fazla gün ise azaltır. Yani kısacası normal olmayan her şeyi düzeltir. Tabi Allah izin verdiği müddetçe. Zira şifa yalnızca Allah’tandır. Allah dilemezse ne hayıt otu ne muz fayda verir. Adet stresini ve gerginliğini azaltır.

hayit-tohumu

Hayıt Tohumun Diğer Faydaları
Hayıt tohumu adet sorunlarını bitirir. Hormonsal sorunları dengeler. Düzenli ilişki isteğini arttırır.

Hayıt tohumu; yumurtlama periyodunu düzenleyerek hamile kalma şansını arttırır. Doğum kontrol hapı kullanıp bırakanlar kullandığı zaman, vücudun doğal dengesine kavuşmasını sağlar.

Hayıt tohumu; hem erkeklerde hemde kadınlarda hormonsal dengeyi sağlar. Vücutta oluşan fazla tüylenmeyi bitirir. Özellikle hormonsal sıkıntı yaşayan kadınlarda meydana gelen çene altı tüylenmelerin de oldukça faydalıdır.

Doğumdan sonra ilk 2 hafta hayıt meyvesi tüketildiğinde anne sütü belirgin derecede artar.

Hayıt Tohumuyla Beraber Civanperçemi Otu
Dr. Ahmet Maranki hayıt otuyla birlikte civanperçemi otunun kullanılmasının daha etkili olduğunu söylüyor. Kürün tarifi olarak birden fazla otun karıştırılması gerektiğini söyleyen Ahmet Maranki’nin uygulamasını tercih etmiyorum. Bunun sebebi İbrahim Saraçoğlunun en fazla 2 otun karıştırılabileceğini söylemesidir. Aksi takdirde otlar etkisini yitirecektir. Hayıt tohumu iki haftada sonuç verir. Ancak daha iyi sonuç için 3 ay kullanılması gerekmektedir.

civanpercemi-

Pro.İbrahim Saraçoğlu Civanperçemi Kürü;
Bir tutam (beş gr) civanperçemi yarım litre kaynamakta olan suya atılır. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak 3 dakika kaynatılır. Soğuduktan sonra süzerek tüketilir. Regl döneminin başlamasına 3 gün kala başlanır, adet bitene kadar devam edilir. Sabah akşam 1 su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Çok şiddetli ağrı çekenler adete 1 hafta kala başlamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir