Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj, kadınların vazgeçilmezidir. Hemen hemen her kadın makyaj yapmaktan, güzel görünmekten zevk alır. Ayrıca bir kadının makyajsız haliyle makyaj yapmış hali çok değişmektedir. Günümüzde birçok makyaj malzemesi ürünleri üretilmektedir. Bunların yanı sıra makyaj modası da söz konusudur ve sürekli değişiklik göstermektedir. Makyajla ilgilenen kadınlar için de birçok makyaj çeşitleri vardır. Her durumda aynı tarz makyaj yapılmaz. Özel gün makyajı, düğün makyajı, gece makyajı gibi kategorilere ayrılmaktadır.gece makyajı nasıl yapılır, gece makyajı nedir, gece makyajında neler önemli

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı gündüze nazaran daha ağır yapılmaktadır. Dudaklar daha belirginleştirilir, gözlere ise gölgeli ve koyu renkli farlar sürülür. Gece makyajında elbette ki kıyafetle uyum da çok önemlidir. Örneğin kırmızı bir kıyafetin üzerine pembe bir ruj kesinlikle olmaz. Bu nedenle ilk önce kıyafet seçimi yapılmalıdır sonrasında ise makyaja kara verilmelidir. Makyaj seçimi için, kıyafetin yapısı da önemlidir. Eğer kıyafet sadeyse abartılı bir makyajı kaldırabilir fakat kıyafetin zaten kendisi dikkat çekiciyse de makyajın sade olması gerekmektedir. Gece çıkarken göz makyajı oldukça önemlidir. Gece makyajında gözleri açığa çıkarmak gerekir fakat çok abartmamak kaidesiyle. Öncelikle iyi bir kapatıcı ve baz uygulanmalıdır. Far ve gölge ile eyeliner çekilebilir. Eyeliner, gece makyajının olmazsa olmazıdır ve bunların yanı sıra ihtiyaca ve isteğe göre kirpik de takılabilir ve son işlem olarak rimel de kullanılabilir. Göz makyajından sonra kıyafete uygun bir ruj seçilmelidir ki göz makyajını vurgulamak istenirse hafif bir ruj kullanılabilir fakat gece makyajı rujsuz olmaz.

Gece Makyajının Aşamaları

Gece makyajı kadınlar tarafından en çok sevilen ve dikkat edilen bir makyaj türüdür.  Çünkü gece yapılan davetlerde ve özel organizasyonlarda kadınlar dikkat çekmeyi severler. Bu nedenle gece makyajları biraz abartılı yapılmaktadır fakat elbiseyle uyumlu olmasına da dikkat edilmektedir. Gece makyajı aşamaları şu şekildedir:

  • Gece makyajından önce öncelikle dinlenmiş bir cilt için yüzünüzün iyice temizlendiğine emin olun.
  • Gece makyajınızın uzun süre dayanması ve akmaması için yüz ve göz bazı uygulayın.
  • Fondöten ve kapatıcı ile yüzünüzü makyaja hazırlayın.
  • Göz makyajı dumanlı olsun istenirse kirpik dipleri daha koyu olacak şekilde koyu bir far kullanın.
  • Gözlerinizin katlandığı yerlere ise toprak tonlarında bir mat far sürün.
  • Göz makyajı koyu ise doğal tonlarda rujları; eğer açık renk ise koyu tonlarda rujları tercih edin.
  • En son ise göz pınarlarınıza, elmacık kemiklerinizin üstüne ve çene üstüne aydınlatıcı sürmeyi unutmayın.

İsteğe bağlı olarak fakat kullanıldığında daha güzel görünmeyi sağlayan takma kirpik de kullanılabilir. Bu şekilde harika bir gece sizi bekliyor olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir