Giresun Kamp Alanları

Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Giresun doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ile her yıl binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Görülmeye değer bir hayli doğal güzelliği olan Giresun, kamp yapmak için de oldukça elverişli noktalara sahiptir. İşte Giresun’da kamp yapabileceğiniz birbirinden güzel noktalar:giresun kamp alanı, giresunda kamp yapma alanları, giresunda nerede kamp yapılır

  1. Kümbet Yaylası

Kümbet Yaylası, Karadeniz’in cennet mekanlarından biridir. Hem kamp severlerin hem de doğa severlerin uğrak yerlerindendir. Yayla çevresi tamamen ormanlık bir alandan oluşmaktadır. Karavan ve çadır kampı için elverişlidir. Yaylaya yakın yerlerde market, lokanta, alışveriş dükkanları, WC, konaklama yerleri gibi olanaklar mevcuttur. Ücretsiz bir kamp alanıdır.

  1. Uluburun Plajı

Bu plaj şehir merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Hem özel araçlarla hem de toplu taşıma ile buraya ulaşmak mümkündür. Çevrede ücretsiz ve ücretli kamp alanları bulunmaktadır. Karavan kampı için de uygun bir plajdır. WC, elektrik, büfe, duş ve tesis gibi olanaklar bulunmaktadır.

  1. Düzköy Altı Plaj Kampı

Keşap ilçesinde yer alan bu kamp şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Toplu taşımalarla da ulaşım mümkündür. Denize yakın bir noktada kamp yapmak isteyenler için oldukça idealdir. Karavan kampı için de uygun yerleri vardır. Plaj yakınlarında; tuvalet, duş, elektrik, market gibi olanaklar bulunmaktadır. Ücretsiz bir kamp alanıdır.

  1. Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı

Bu tabiat parkı Giresun şehir merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla da buraya ulaşmak mümkündür. Mesire alanları da olduğundan günübirlik ziyaretçiler tarafından da tercih edilmektedir. Karavan kampı için uygun yerleri vardır. Dağcılık, safari ve fotoğrafçılık gibi aktivitelere uygundur. Giriş ücretli olup kamp için gerekli tüm olanaklara sahiptir.

  1. Mavigöl Kamp Alanı

Burası da Kuzalan Tabiat Parkı içerisinde yer alan bir kamp alanıdır. Etrafında birçok kampı görmek mümkündür. Masmavi birkaç gölcükten oluşan bu kamp alanı genellikle çadır kampı için daha elverişlidir. Karavan kampına uygun olan yerler biraz uzakta kalmaktadır. Gölde yüzmek serbesttir. Tuvalet, elektrik, çeşme gibi olanaklar bulunmamaktadır. Ücretsiz bir kamp alanıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir