Gözaltı Morluklarına Bitkisel Tedaviler

Yaşamları boyunca insanların kötü beslenme alışkanlıkları, stres, uykusuzluk, zararlı güneş ışınlarına maruz kalma, genetik yapı ve alerji gibi birçok nedenden dolayı oluşan gözaltı morlukları karşımıza çoğu insanın ortak sorunu olarak çıkabilmektedir. Sağlığımıza zarar vermeden, bitkisel ürünleri kullanarak kolayca gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz. İşte doğal ürünlerden oluşan tedavi yöntemleri;göz altı morluğu bitkisel tedavisi, bitkisel tedavi ile göz altı morluğu tedavisi, göz altı morluklarını geçirme yöntemleri

Maydanozla tedavi: Mikserden, 3 yemek kaşığı maydanoz ile 2 yemek kaşığı yoğurdu geçirdikten sonra gözaltınıza sürebilirsiniz. 15-20 dakika kadar bekletip gözleriniz ve gözaltlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz. Gözaltı morluklarının geçmesini sağlamak için haftada bir kez uygulamalısınız.

Patates ve salatalık: Devamlı her evin mutfağında yer alan sebzelerin arasında yer alan salatalık ve patates ile kısa sürede gözaltı morluklarınıza çare bulabilirsiniz. Salatalığı dilimleyip, patatesi de rendeleyerek gözaltı çevrenize uygulayabilirsiniz. Sonucun daha etkili olması için patates ve salatalığın suyunu çıkartarak gözaltınıza pamuk yardımı ile sürebilirsiniz. Gözaltı morluklarında bu sayede kısa sürede iyileşmeler göreceksiniz.

Üzüm çekirdeği yağı: Gözaltı morluklarının tedavisinde en etkili çözüm olarak üzüm çekirdeği yağı bilinmektedir. Besleyici ve antioksidan madde açısından üzüm çekirdeği yağı zengin bir içeriğe sahip olduğu için gözaltı morlukları tedavisinde etkili bir yöntemdir.

Gözaltı bulunan damarları üzüm çekirdeği güçlendirir, şişliği azaltır ve gözaltı morlukları gibi cilt sorunlarına karşı başarılı etki sağlar.

Üzüm çekirdeği yağını kullanım aşamasında inceltmeye gerek yoktur. Alerjik ciltlerde bile çeşitli araştırmalar neticesinde üzüm çekirdeği yağına karşı hassasiyetin oldukça düşük olduğu belirtilmiştir. Ellerimizle üzüm çekirdeği yağını gözaltlarınıza masaj yaparak sürebilirsiniz. Morluklarda, genellikle bir hafta sonunda geçme başladığını gözlemleyeceksiniz.

Çay: Bu tedavi yöntemi poşet çayların yaygınlaşması ile kolaylaşmaya başlamıştır. Çay demlenip poşet çayın soğuması beklenir. Gözaltlarına daha sonra konularak bir süre beklenir. Hem bu sayede gözlerin dinlenmesi sağlanır hem de morluklarda azalmalar gözlemlenir.

Nane yaprakları: Nane yaprağından birkaç tanesini ezin ve krem haline getirene kadar karıştırın ve gözaltlarınızdaki morlukların üzerine sürün. 15 dakika kadar bekledikten sona soğuk su ile durulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir