Gümüş böceği nasıl ilaçlanıyor?

Gümüşcün küçük haşere grubundan olup kanatsız ve omurgası olmayan haşerelerdir. Bu canlı yapı ve yaşam şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Renk olarak gümüş rengindedir. Bu yüzdende kendisine gümüş böceği de denilebilir. Bu canlılarda 2 adet anten bulunmaktadır. Bu antenler sayesinde bulamadıkları besinlerin yerini tespit ederler ayrıca o antenler ile kendilerine karşı gelen tehlikeleri seze bilirler. Ayrıca bu canlının çok keskin ve güçlü ağız yapıları vardır. Bu canlı yaşadıkları alanlarda bulunan kağıt, peçete, kitap, kumaş gibi birçok eşyayı kemirerek beslenirler. Bu yüzden gümüş böceği ilaçlama önemlidir. Bu canlı hem insanların yiyeceklerine veya eşyalarına zarar verirler. Üreme işlemlerini yine yumurta yöntemi ile bırakmaktadır. Diğer haşere türleri gibi çok hızlı üreyebilmektedir.gümüş böceği, gümüş böceği nasıl ilaçlanırGümüşcün Yaşam Alanları Olarak Nereleri Tercih Eder?

 Gümüşcün genelde evlerin tozlu ve nemli ortamlarında yaşamaktadır. Fırınlarda, depolarda, kumaş fabrikalarında, börekçilerde, kağıt depolarında daha sıkça bulunmaktadır. Bu yüzden canlının tespit edildiği alanlarda gümüş böceği ile mücadele etmek gerekir. Yoksa canlı etrafta ki eşyalarımıza zarar vermektedir. Daha çok lokantalara yuva yaparlar. Yuvalarında sıkça ürerler ve hızla çoğalarak etrafa yayılırlar. Gümüş böceğini yok etmek için sıkı bir ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Yoksa eşyalarınıza büyük zararlar verebilir. Bu yüzden bu alanlarda besin çok olduğu için yaşamayı severler.

 Gümüş Böceği İlaçlamaları İçin Nelere Dikkat Edilir?

 Gümüş böceği ilaçlama yapılırken öncelikle ortamlar kontrol edilmelidir. Yoksa yapılan uygulama başarıya ulaşmaz. Bu işlem için deneyimli bir ekipten destek alınması için önemlidir. Kokulu veya kokusuz ilaçlar kullanılır. Gümüş böceği sizlerin sağlığından çok kağıt türü eşyalarınıza zarar verir. Bunun için sizlerde gümüş böceğini yok etmelisiniz. Kumaş fabrikaları gibi yerler kaliteli bir uygulama adına dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Yoksa eşyalarınıza verilecek zarar büyüktür. Gümüşcün ile mücadele bireysel yapılacak bir şey değildir. Bu yüzden işin eri kişilerden alacağımız destek bizi bu konuda daha emin adımlar atmamıza yardımcı olabilir. Yapmamız gereken bu canlının yok edilmesi için kesinlikle gümüş böceği ilaçlama mücadelesi yapılmalıdır. Yoksa kesinlikle bireysel mücadeleden verim alınamaz ama profesyonel ekipler bizlere daha iyi yardımcı olabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir