Hangi Besinler Yağ Yakımını ve Kas Gelişimini Destekler

Kas gelişimi ve yağ yakma; egzersiz ve beslenme ile desteklenmelidir. Daha hızlı yağ yakmak ve hedefinize daha hızlı ulaşmak için düzenli bir egzersiz planınız olmalıdır. Nasıl tek başına beslenme yeterli olmayacaksa, tek başına egzersiz de yeterli olmayacaktır. Yağ yakmak kas gelişimi ve kas tanımı için çok önemlidir. Eğer vücut yağ oranınız  veya daha az değilse karın kası geliştiremezsiniz. Öncelikle yağ yakımını ve ardından kas gelişimini destekleyen besinleri birlikte keşfedelim.yağ yakıcı besinler, kas gelişimi, kas gelişimi sağlayan besinlerYağ Yakıcı Gıdalar

Kilo vermek istiyorsanız, en sağlıklı şekli yağ kaybıdır. Bunun için çeşitli egzersiz programları uygulamalı ve yağ yakıcı gıdaların tüketimine öncelik vermeliyiz. Yağ yakmaya yardımcı olan besinler;

Yumurta

Yeşil çay

Yulaf ve yulaf ezmesi

Süt, Yoğurt, Peynir

ceviz ve badem

Somon

Keten tohumu

Elma, armut, karpuz ve kiraz

Tatlı patates ve patates

Sirke

soğan ve sarımsak

Esmer pirinç

Acı biber, Karabiber

fıstık ezmesi

Kahve ve Çay

Zerdeçal, zencefil, kinoa, tarçın

Kuru fasulye

Zeytin yağı

Greyfurt, kırmızı portakal, avokado, yaban mersini

Bitter çikolata

Turşu

Çorba

Kale, Ispanak

Her biri farklı besin değeri ve özellikleri olan ve yağ yakımını hızlandıran bu besinlerin sağlıklı beslenme için düzenli olarak tüketilmesi gerekir. Yağ yakımını hızlandırmanın yanı sıra, bazıları antioksidanlar, bazıları probiyotikler içerir ve bazıları yağ yakıcı amino asitler gibi birçok sağlık yararına sahiptir.

Kas Geliştirme Ürünleri

Egzersiz şüphesiz kas gelişimi için olmazsa olmazdır… Ancak mutlaka bir beslenme programı ile desteklenmesi gerekir. Kas inşa etmeye yardımcı olan yiyecekleri biliyorsanız; Daha sağlıklı yiyecekler yiyebilir ve kas gelişimini hızlandırabilirsiniz. Kas gelişimini destekleyen besinler;

Balık: en sağlıklı beslenme programlarına dahil edilen balıklar; Sağlıklı omega-3 yağı ve zengin protein içerirler. Bazı balıklar da D vitamini içerir. Kırmızı eti sevmiyorsanız, kırmızı et kadar protein içeren balıkları tercih edebilirsiniz.

Kırmızı Et: Kas gelişiminde çok önemli bir rol oynayan kırmızı et, yeterli miktarda ve kontrollü tüketilmelidir. Protein kaynağı olan kırmızı et yerken sağlıklı pişirme yöntemleri kullanılarak hazırlanmasına özen gösterilmelidir. Bol yağda kızartılmış kırmızı et yemek son derece sağlıksız bir diyet haline geliyor.

Yumurta: Kas gelişimini destekleyen ve aynı zamanda yağ yakan yumurtalar adeta sihirli besinlerdir. Doğal içeriği ve yüksek protein içeriği ile sağlıklı besinler listesinin başında yer alan yumurta; A, E ve D vitaminleri içerdiği için çok sağlıklı bir besindir. 1 haşlanmış yumurta ortalama 7 gram protein içerir. Ancak, tüm gıdalarda olduğu gibi, çok miktarda yumurta tüketirseniz, yüksek kolesterol problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

Tavuk: Diyetiniz yoluyla kas gelişimini desteklemek istiyorsanız mutlaka öğünlerinize tavuk eklemelisiniz. Protein oranı yüksek ve yağ oranı düşük olan tavuk, sağlıklı pişirme yöntemleri kullanılarak pişirilirse çok önemli bir besindir.

Soya: Ülkemizde son zamanlarda kullanılmaya başlanan soya; Tam protein sağlayan bir sebze kaynağı olduğu için et sevenler için cazip bir seçenek haline geliyor. Çeşitli vitamin ve mineraller içeren soya, kas gelişimi için yemeniz gereken besinlerden biridir.

Badem: Protein ve B vitaminleri açısından zengin olan badem, tokluk sağladığı için diyet listelerinde mutlaka yer alır. Yüksek protein içeriği nedeniyle kas gelişimini destekleyen badem, yağ içerdiğinden ölçülü tüketilmelidir. Çok fazla badem sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bir profesyonel yardımıyla oluşturacağınız beslenme programınızda yağ yakımını ve kas gelişimini destekleyen besinlere yer vermeniz yararınıza olacaktır. Sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz ile yağ yakımını hızlandırarak kas gelişimini destekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir