İnternetten Ürün Satarak Para Kazanma

İnternet siteleri üzerinden birçok şeyi yapabiliyor olduğumuz bir zamanda yaşıyoruz. Durum böyle olunca ticaret de elbette internete taşınmış oldu. E-ticaret ile son birkaç yıldır içli dışlı olan Türk halkı virüs salgınının patlak vermesi ile de iyice e-ticarete yönelmiş hale geldi. Hem alıcı hem satıcı rolünde birçok farklı kullanıcı bulunuyor. Siz bu kullanıcıların ürün satan tarafında olma niyetindeyseniz yazımızı sonuna kadar okumanızda fayda vardır.internetten ürün satmak, internetten para kazanma, ürün satarak para kazanma

İnternetten ürün satmak gibi bir niyeti olan kişilerin aklına gelen ilk soru acaba satabilir miyim, sorusu olmaktadır. İnternetten ürün satabilirsiniz, ancak dikkat etmeniz gereken ve vermeniz gereken emek vardır. Öncelikle tek bir çeşit ürün satacaksanız bu ürünün ne kadar alınabilirliği olduğunu araştırmalısınız. İnternetten pek satın alınmayan bir ürünü satmaya çalışıyorsanız ne yazık ki ya hiç satış yapamazsınız ya da tek tük satış yapabilirsiniz.  Birden fazla ürün satacaksanız da aslında bu durum geçerlidir. Hangi ürün ve ürünlerin satılabileceğini saptamalısınız. İlk adımınız bu olmalıdır. Daha sonrasında satış yapacağınız için en azından bir şahıs şirketi kurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü belirli bir satış miktarının üzerine çıktığınızda vergi mükellefi olursunuz ve bunun neticesinde devlete belirli şartlar altında kanunlarımız gereği vergi ödemesi yapmanız gerekir. Eğer vergi levhanız olmadan satış yapmaya devam ederseniz büyük meblağlı vergi cezaları ödeyebilirsiniz.

İnternetten ürün satarak para kazanabilirsiniz. Bundan yana sorun yoktur. Peki, ürünleri nerelerde satabilirsiniz. Öncelikle kendi sosyal medya hesaplarınız üzerinden ürün satışı yapabilirsiniz. Bunun için instagram hesabınızı kullanabilirsiniz. Bir diğer seçenek kendi e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Üçüncü bir seçenek olarak ise trendyol, hepsiburada, gittigidiyor, n11 gibi pazaryerlerinde mağaza açarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. Pazar yerlerinde satış yapabilmeniz için şirketinizin olması gerektiğini unutmamanızı hatırlatmak isteriz.

Kendi e-ticaret sitenizi açmak için birçok farklı yöntemi kullanabilirsiniz. İnternetten satılan e-ticaret paketlerinden birini satın alabilir veya wordpress vb. gibi açık kaynak kodlu yapılara sahip ücretsiz tasarım imkanı sunan yapılar ile kendi e-ticaret sitenizi tasarlayabilirsiniz. Pazar yerlerinde mağaza açmak biraz maliyetli olabilmektedir. Bu nedenle kendi siteniz üzerinden satış yapmanız daha yüksek kar oranları elde etmenizi sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir