Japon Makyajı İle Duru Güzellik!

Saflığın ve pürüzsüz güzelliğin öne çıktığı makyaj dünyasında ‘’Nasıl daha sade görünürüm?’’ diyen bayanlara özel seçeneklerden biri de Japon makyajı oluyor. Kimono tasarımlarına moda dünyasında sıkça yer verilmesi ile birlikte makyaj dünyasına da dahil edilen Japon stili moda haftalarının vazgeçilmezleri arasında yerini aldı bile. Pek fazla makyaj malzemesine ihtiyaç duymadan ve kısa sürede hazırlanabilen Japon makyajı bayanların yüz hatlarını da öne çıkardığı için farklı görünmek isteyenlerin favorisi oluyor. Sizde Japon kadınlarındaki duru güzelliği istiyorsanız işte detayları…japon makyajı nedir, japon makyajı nasıl yapılır, japon makyajına neler gerekirFondöten Dünyanız Geniş Olsun!

Japon makyajın en kilit noktalarından biri olan pürüzsüz görünüm için mutlaka doğru fondöteni kullanmanız gerekiyor. Ten renginiz ile yakın tonları seçmek yerine Japon kadınlarında tercihi olan açık ton fondötenler tercih etmelisiniz. Ayrıca Japon makyaj trendi içerisinde pudralarda kullanılabiliyor. Pudra seçimlerinizde de yine açık tonlar tercih etmeniz gerekiyor. Fondöten ve pudra kullanırken yüzünüzün her noktasında aynı rengi elde etmeniz için mutlaka nemli bir sünger tercih edin.

Aydınlık Yüzler İçin Denge!

Japon makyajı nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir gibi sorular son zamanlarda gençler tarafından daha fazla sorulabiliyor. Japon makyajının temelinde ise fazla makyaj malzemesine ihtiyaç kalmadan çarpıcı bir güzellik elde etmek yatıyor. Japon tarzı makyajınızı uygularken herhangi bir kontür makyaj malzemesine ya da kapatıcı, allık gibi malzemelere yer vermemeniz gerekiyor.

Bir Eyeliner Yeter!

Japon makyaj sırlarından belki de en dikkat çekeni olan eyeliner, ‘Sen sus gözlerin konuşsun…’ sözünü gerçekleştiriyor. Japon sürmesi olarak da bilinen eyeliner ile ince çizgiler çizerek gözlerinizi belirgin hale getirebilirsiniz. Kalın çizgiler sadeliği bozduğu için mümkün olduğunca göz uçlarına ince çizgiler atmaya çalışın.

Tatlı Rujlar Seçin

Japon makyajı yaparken kendinizi çok sade hissetmişseniz ve biraz daha canlı bir görünüm kazanmak istiyorsanız şeftali tonlarında ya da açık gülkurusu tonlarında rujlar tercih edebilirsiniz. Ruj uygulamanızda yoğun bir renk yerine hafif ve uçuk renkler elde etmeye çalışın. Dudağınıza sürdüğünüz ruju doğal hale getirmek içinse bir peçeteye alarak dudaklarınızı bastırın ve fazla ruju alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir