Kalın ve Güzel Kaşlar İçin Neler Yapılması Gerekir?

Birkaç senedir belki de sizin de en çok dikkat ettiğiniz ya da fark ettiğiniz şeylerden biri de kalın kaş modası olmuştur. Eskisi gibi incecik Adile Naşit stilindeki incecik kaşlar artık kimsede de bulunmuyor. Zaten gözü güzel gösteren şey kaşlardır. Kaşlar ne kadar düzgün ve ya belirgin olursa gözler de bir o kadar net ve belirgin görünmektedir. Kaş almak oldukça zor ve bir o kadar da riskli unsurlardandır. Yanlışlıkla 2 tel koparsanız dahi düzeltmek için daha fazla kaş teli koparmanız gerekiyor. özellikle kaşın biri diğerinden farklı olamayacağına göre düzgün olan kaşları da bozup tekrar düzeltmek gerekmektedir. Siz en iyisi mi kaşlarınızı kendi doğal haline bırakın ve daha sonra bizim hazırlamış olduğumuz önerilere kulak vermelisiniz.kalın kaş elde etme, güzel kaşa sahip olma, kaş bakımı

  1. Öncelikle kalın kaşlara sahip olmak için kesinlikle kaşları cımbızla almayınız.

Uzun yıllar boyunca kaşlarınızı aldıysanız artık şekli ve ya şemali de eskisi gibi olmamaktadır. Kaşların kendi doğal haline gelmesi için uzun bir müddet sabırla beklemeniz gerekir. Zor ve ya sıkıcı olduğunu biliyoruz ama sonuç iyi olacak bundan emin olunuz.

2.Kaşlara da peeling uygulayınız.

Ölü hücreleri ortadan kaldırmanın tek yolu peelinglerdir. Kaşların daha hızlı ve daha güzel uzaması ve ya çıkması için kullanmadığınız yumuşak bir diş fırçası ile yavaş yavaş masaj yapınız.

  1. Serum, vitamin ve ya bitkisel yağlardan faydalanmalısınız.

Kaşlarınızın daha sağlıklı ve ya hızlı büyümesini sağlayacak pek çok serum bulunakta ya da saçlar için kullanılan biotin’i de kaşlarınıza uygulamalısınız.

  1. Kaş kalemi kullanabilirsiniz.

Kaşlarınız sürekli alındığından dolayı bazı yerlerde kaşlar seyrekleşmeler olabilir. Bu durumda o bölgeyi kaşınızın renginde bir kalemle doldurmanız gerekmektedir.

  1. Kaşlarınızı sabitleyiniz.

Saçlarınızı nasıl ki sprey ve ya jöle ile sabitliyorsanız kaşlarınızı da kaş jeli ile sabit bir görünüme sokulabilir. Bu şekilde aşağı doğru sarkan kaşlarınız olmayacaktır. Muazzam kaşlarınıza ulaşmak için birkaç öneriye dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir