Kaliteli İpek Şal Fiyatları

Şıklıktan vazgeçmeyen bayanlarımız için elbette ki tesettür kıyafetleri arasında tamamlayıcı bir özelliğe sahip olan şal ve eşarplar sunulmaktadır. Pek çok farklı renk ve model seçeneği olarak sunulan bu ürünlerde, farklı kumaş kaliteleri de gözler önüne geliyor. Genel olarak günlük kullanım için tercih edilen eşarplar daha sade ve düz olurken, yine özel günler için tercih edilen eşarplarda farklı desenler ve özellikler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra yine kaliteli ipek şal fiyatları da diğerlerine göre daha yüksek fiyatlar olarak göz önüne gelebilir.ipek şal fiyatları, ipek tesettürlü şal, tesettür şal türleriKumaş kalitesi

Elbette ki fiyatları etkileyen bir faktör olarak kumaş kalitesi ön plana gelmektedir. Üretilen kumaşın ana maddesi, üretim şekli ve boya kalitesi de tüm kumaşın kalitesini etkilemektedir. Eğer ki kaliteli bir ürün istiyorsanız, % 100 saf ipekten üretilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra kullanılan boya ve diğer malzemelerin de kimyasal olmaması ve kanserojen madde içermemesi gerekiyor. Bu durum da şüphesiz ki marka değeri ve kalitesinden orta çıkmaktadır.

Kumaş çeşitleri

Günümüz kaliteli ipek şal fiyatları arsında, farklı kumaş türlerine ulaşabilmek mümkündür. Kumaş çeşitleri ise kısaca şöyledir.

  • Sura eşarp modelleri
  • Twill eşarplar
  • Twill ipek eşarp modelleri
  • Saten eşarplar
  • Jakarlı eşarplar

Saten eşarp modelleri

İpek modellerin yanı sıra yine tercih edilen bir kumaş türü olan saten, oldukça parlak ve yumuşak bir yapıya sahip olmaktadır. Bunun için de daha kolay kayma özelliği gösterirken bazı zamanlar bayanlara zorluk çıkarabiliyor. Böylelikle de kullanım şekli farklı olması gerekirken, bone tercih edilmesi gerekiyor.

Sura eşarplar

Bu model, güvenilir marka dahilinde tercih edilmesi ile birlikte % 100 saf ipek olarak üretilmektedir. Yine parlak ve yumuşak kumaştan üretilmektedir. Daha çok canlı ve desenli modelleri ile bilinmektedir.

Twill eşarp modelleri

Bu kumaş türü ise daha kalın olarak kullanılıyor. Bunun için ise sura ya da saten kumaşlara göre daha az kayma göstermektedir. Bayanların tercihleri arasında yer alıyor.

Kendinden desenli bir seçim için ise jakarlı eşarp modelleri tercih edilirken, görseller üzerinden modeller hakkında detaylı bilgiler alınabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir