Karın Germe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karın germe operasyonları aşırı kilo kayıplarından sonra ya da hamilelik döneminde sonra göbek altı bölgesinde deri fazlalığı belirgin olan kişilere bu bölgenin toparlanması ve daha estetik bir görünüme kavuşması için uygulanmakta olan bir işlemdir. Bu operasyonlar sezaryen izlerinden 2-2.5 kat daha büyük ve bikini içerisinde gizli olarak uygulanan bir hattan yapılan kesiyle birlikte karın kaslarının sıkılaştırılması, belin inceltilmesi, fazla yağ ve deri dokusunun çıkarılmasını sağlayacak işlemlerinin uygulandığı operasyonlardır. Karın germe hakkında bilinmesi gerekenler için mutlaka doktorlarla görüşülmeli kulaktan dolma bilgilerle uygulama yaptırılmamalıdır.karın germe işlemi, karın germe nasıl yapılıyor, karın germe işlemi sonrasında neler oluyor

Operasyon Detayları

Karın germe hakkında bilinmesi gerekenler arasında göbek deliği durumu sıklıkla merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaygın olarak bilinen kanıların aksine karın germe operasyonları sonrasında göbek deliği korunmaktadır. Göbek deliğinin aynı yerinde kalmasına dikkat edecek şekilde yeniden bir kesi açılarak göbek deliği çıkarılmakta ve korunmaktadır.

Karın germe operasyonlarında uygulanan izler aslında kalıcıdır. Çünkü cerrahi işlemler için bilinmesi gereken en önemli konu eğer bir kesi uygulaması varsa burada mutlaka bir iz oluşacağıdır. Ancak uygulanan izin bikini bölgesi içine gizlenmesi ve zaman içerisinde belirginliğinin azalarak silikleşmesi ile sezaryen sonrasında kalan izler gibi bir görünüm almaktadır.

Liposuction ile Birlikte Uygulama

Estetik bir görünüm için vücut şekillendirme operasyonlarında uygulanan karın germe operasyonları sırasında belin inceltilmesi, göbek deliği üzerindeki bölgenin küçültülesi ve sıkılaştırılması için kombine olarak liposuction yönteminden yararlanılmaktadır. Bel bölgesi ve göbek üzerine uygulanmakta olan karın germe işlemleri ile vücudun daha sıkı ve fit bir görünüme sahip olması mümkün olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir