Kaş Botoksuna Dair Herşey!

Kaş düşüklüğü kadınlarda en fazla karşılaşılan estetik problemlerden biridir. Kaş düşüklüğü problemi yüzde çökük, yorgun, mutsuz ve yaşlı bir görünüme yol açtığı için özellikle kadınlar tarafında en fazla talep gören estetik uygulamalardan birisi de kaş kaldırma tekniğidir.Kaş botoksu nasıl yapılır, Kaş botoksu nedir, Kaş botoksunun faydaları neler

Kaşın şekli ile konumu genç görünüm üzerinde çok etkili!

Kaş düşüklüğü problemleri non-invaziv yani ameliyatsız teknikler ile olması gerektiği konuma çekilebilir. Botoks ile kaş kaldırma estetiğinin başarılı olması için kaşın olması gerektiğinden daha yukarıya çekilmemesi gerekiyor. Bu kaş estetiği operasyonunun hedeflenen doğal görünüme ulaşabilmesi için oldukça önemlidir.  Kaşın yeniden konumlandırılmasında yapılacak hatalar yüz ifadesinin büyük oranda değişmesine neden oluyor. Örneğin kaşların uç kısmının olması gerektiğinden daha yukarıda olması ya da kaşın orta kısmının aşırı derecede yukarıda olması kişide şaşkın ve yapay bir görünüme yol açmaktadır. Bu nedenle bu operasyonunun alanında uzman tecrübeli, bilgili ve estetik bakış açısına sahip olması oldukça önemlidir. Botoks ile kaş kaldırma estetiği kişinin yaşına, cilt yapısına, kaştaki düşüklük seviyesine, kırışıklıkların seviyesine ve derinliğine göre kişiye özel olarak planlaması yapılır. Eğer kişideki kaş düşüklüğü seviyesi cerrahi olmayan teknikler ile tedavi edilemeyecek kadar ileri seviyede bulunuyorsa, bu durumda cerrahi tekniklerden birinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Botoks enjeksiyonu ile kaş estetiği nasıl yapılır?

Kaş kaldırma estetiğinin botoks enjeksiyonu yöntemiyle tedavi edilebilmesi için seviyesinin aşırı boyutlarda olmaması gerekiyor. Botoks enjeksiyonu uygulamasının kişiyi memnun eden bir sonuca ulaşabilmesi için kaşın düşüklük seviyesi çok önemli bir konudur. Yalnızca bu durumda botoks enjeksiyonu kullanımı tavsiye ediliyor. Botoks enjeksiyonu ile kaş düşüklüğü estetiği ortalama 15 dakika sürüyor. Enjeksiyon uygulamasının ardından sonuçların tam olarak görülebilmesi için birkaç günlük bir sürenin geçmesi gerekir. Kaş kaldırma operasyonunda botoks enjeksiyonun etkisi yaklaşık 4 ile 6 ay kadar sürüyor. Bu sürenin bitiminde yani botoks enjeksiyonunun etkisi geçtiğinde işlemin tekrarlanması gerekmektedir.

Botoks ile kaş kaldırma operasyonu kimler için uygundur?

Kaş düşüklüğü problemi yaşayan ve kaş düşüklüğü seviyesi ileri boyutta olmayan, anestezi ve ya ameliyat korkusu olan ve genel sağlık durumu yerinde olan herkes botoks ile kaş kaldırma estetiğinden faydalanmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir