KİMLER TESETTÜR GİYİM TARZINI BENİMSEMELİDİR?

Her bayan ve her erkek için bir tesettür giyim tarzını benimseme zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak bu giyim tarzının bazı sınırlarının olması nedeni ile her kişinin benimseyebildiği bir giyim tarzı olmadığını da görebilmemiz mümkün olmaktadır. Bu sebepten dolayı bu giyim tarzını benimseyecek kişilerin buna tam olarak hazır olduklarına inanmaları ve daha sonra bu giyim tarzını bırakıp yine açık giyime dönmemeleri gerekmektedir.

Tesettür Giyim Modası Ne Kadar İyi

tesettür giyim, tesettür giyim tarzı, tesettür giyim modasıBazen insanların farklı sebeplerden dolayı olarak bir anda kapanmaya karar vererek daha sonra yaşadığı zorluklar neticesi ile a da daha başka sebeplere bağlı olarak bu giyim tarzını bırakıp tekrar açık bir giyim tarzını kullandıklarını görebilmek söz konusu olabilmektedir. Bu sebepten dolayı da tesettür giyim tarzını benimseyecek kişiler için bazı gereksinimler ve sınırlamalar bulunmaktadır. tesettür giyim, tesettür giyim tarzıBir açılıp bir kapanmak bu giyim tarzını benimseyecek kişilerin yapabilecekleri bir şey değildir. Bu giyim tarzı inanç ile alakalı olduğundan dolayı tam bir teslimiyet içerisinde benimsenmesi gerektiği gibi daha sonra bırakması söz konusu olmayacaktır. Nasıl ki insanların inançlarından ikide bir vazgeçmesi söz konusu olmadığından dolayı bu kişiler için tesettür giyim modasını benimsedikten sonra bundan vazgeçilmesi dinen de daha büyük bir günah olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum bile isteye günaha dönmek ile aynı anlama bile gelebilmektedir. Elbette insanlar inançlarını nasıl yaşamak istedikleri konusunda özgürdür. Bunu herhangi bir kişinin söylemesi söz konusu değildir. Ancak aklı eren ve neyin nasıl olması gerektiğini bilen kişilerin özellikle de bayanların bu giyim tarzını benimsemeleri İslam’a göre de mecburi olarak belirlenmiştir demek mümkün olmaktadır. Ancak aklı ermediği halde ya da kendi istemediği halde ailesinden ya da çevresinden gelen baskılar nedeni ile bu giyim tarzını benimsemenin de doğru olmadığını belirtmek gerekmektedir.

İnançlarının gereklerini tam bir şekilde yerine getirmek isteyen ve bunu gerçekleştirmek için gereken gücü kendinde hisseden her kişinin tesettür giyim tarzını benimsemesi gerekmektedir. Bu şekilde inançları, kalben bildikleri ve inkâr edemeyecekleri doğrultusunda giyim tarzını değiştiren kişilerin daha huzurlu kişiler haline geldiklerini görebilmek de söz konusu olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir