Kırkayak İlaçlaması Nasıl Yapılıyor?

Bitkiden zengin yeşillik ve rutubetli alanları seven kırkayaklar dış alan böceklerindendir. Çok sayıda ayakları olduklarından ve benzer anatomiye sahip olduklarından çiyan ile karıştırılır. Çiyanın her vücut segmentinde bir ayağı bulunurken, kırkayağın 2 şer ayağı bulunmaktadır. Kırkayak, uygun ortam koşullarında hızla çoğalan bir zararlıdır.kırkayak ilaçlaması, kırkayak ilaçlama işlemi

Kırkayak zararları

Hem otçul hem de etçil olabilen kırkayaklar, bahçede yeni sürgün vermiş bitkiler, kökleri ve yeşil yapraklarla aynı zamanda da böcek artıkları ile beslenmektedirler. Ekinlere zarar verdiğinden mücadele edilmesi gereken bir haşere türüdür. Bazı türleri insan ve evcil hayvanları ısırmaktadır. Dış alan canlısı olmasına rağmen evlerin balkon, bahçe, depo gibi alanlarında ve kapı cam açıksa da iç alanlarında görülebilir. Nemli olmayan alanlarda uzun süre hayatta kalamayan kırkayak ile mücadele kırkayak ilaçlaması önerilmektedir.  Kırkayak sokması veya kırkayak ısırması çok sık karşılaşılan bir durum olamamakla birlikte, kırkayak bedeninde taşıdığı mikrobu kişiye bulaştırabileceğinden acilen hastanede tedaviye başlanması gereken bir durum olmaktadır.

Piyasada tüketicilerin kullanımına sunulan kırkayak ilacı kontrolsüzce üretilmiş ruhsatsız formüllerden oluşabilmektedir. Bu tip ilaçlar hem size ve yakınlarınıza hem de ekinlerinize zarar verebilmektedir. Bu nedenle kırkayak ilaçlama bilinçli bir şekilde planlanması ve organize edilmesi gereken bir uygulamadır. Şehrimizde çok çeşitli kırkayak ilaçlama servisleri yer almaktadır. Ülke geneline yayılmış yaygın servis ağı ile firmamız size başta kırkayak olmak üzere her nevi haşere ile mücadelenizde eksiksiz tam destek vermektedir. Garantili hizmeti ile öncü olan kırkayak ilaçlama firması çağdaş uygulamaları da hızla bünyesinde uygulamaya almaktadır. Siz de güvenilir ve dost bir el arıyor iseniz firmamızca sunulan avantajlı kırkayak ilaçlama hizmetleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygulamalarımızın tümünde ruhsatlı böcek ilaçları titizlikle tatbik edilmektedir. Kırkayak hızla çoğalabilen yumurtalarını da besin zengini noktalara bırakan insan ve ekin sağlığına zararlı bir böcek türüdür. Nemden fakir ve besin kıtlığı olan alanlarda kırkayak bulunmamakta, bu durumlarda ortamdaki kırkayaklar da göç etme eğiliminde olmaktadırlar. Cazip ödeme koşullarını, çevreci uygulamalar ile birleştiren firmamızın kırkayak ilaçlama hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak üzere bizi arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir