LPG Ayar Kablosu Ne İşe yarar?

Birçok araçta benzin ve dizel fiyatlarının artması sebebiyle otogaz yakıt sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Her geçen gün akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar ile motorlu araç sahipleri son çare olarak otogaz sitemlerini kullanmaya başlamışlardır. Otogaz sitemleri hem daha ekonomiktir hem de çevreye verdiği zarar diğer yakıtlara göre çok azdır. Yaygın olarak kullanılmaya başlanan bu sistemlerde de bazen teknik sorunlar meydana gelebilmektedir.lpg ayar kablosu, lpg ayarı yapmak için kullanılan kablo, lpg ayar kablosunun görevi

Otogaz sistemlerinde meydana gelen arızaların saptanması için bilgisayarlı kontroller yapılmaktadır. Bilgisayar programları ile kontrol yapılabilmesi için otogaz sistemlerine bilgisayar ile sistem arasında bağlantı kurmak için otogaz ayar kablosu takılmaktadır. Otogaz ayar kablosu bir ucu USB yani bilgisayara takılabilir ve diğer ucunda birçok otogaz sistem girişi olan bir parçadır. Ucunda bulunan farklı girişler ile otogaz ayar kablosu sisteme bağlanır ve otogaz ayar programı ile sistemin kontrol değerleri saptanır. Saptanan değerlere göre sistemin sorunları ve sorunlu olan parçalar ortaya çıkarılır. Böylece sistemde meydana gelmiş olan sorunlar kolayca saptanmış olur. otogaz ayar kablosu ve programının yararı kontrol aşamasının en kısa sürede bitmesini sağlamaktır.

Otogaz ayar kablosunda herhangi bir arıza olması sonucunda LPG sisteminde yapılacak kontroller doğru sonuçla sonuçlanmaz. Bu sebeple kontrollerde kullanılacak otogaz ayar kablosunun herhangi bir arızası olmadığından emin olunmalı ve daha sonra gerekli kontroller yapılmalıdır. Arızasız olan otogaz ayar kablosu ile yapılacak ölçüm sonuçlarına göre sistem ve sistem sorunları değerlendirilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir