Mekâna Göre Paintball Fiyatları

Paintball, bireysel ya da takımlar halinde oynanan, son yıllarda oldukça rağbet bir oyun olurken, pek çok il ve ilçede kurulan parkurlar sayesinde gerçekleştirilmektedir. Oyun sahaları, doğal alanlara kurulabildiği gibi kapalı ortamlarda da gerçekleştirilebilmektedir. Hatta profesyonel oyuncular için özel olarak tasarlanan doğal alanlarda, mini göller, ağaçlar, mağaralar, çukurlar, siperler, tren rayları ve vagonlar gibi çok çeşitli bir oyun sahası haline getirilebilmektedir. Elbette ki bu durumda da mekâna göre paintball fiyatlarının farklılık göstermesi mümkün olmaktadır. Eğer ki daha eğlenceli ve gerçekçi bir oyun istiyorsanız, mekân özelliklerine dikkat etmeli ve işletme seçimi yaparken bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.paintball fiyatları ne kadar, gruplar için paintball fiyatları, grup paintball fiyatıFiyat dahilinde hizmetler

Genel olarak fiyat dahilinde sabit olan hizmetler arasında paintball malzemeleri yer alıyor. Paintball malzemeleri arasında olan kıyafetler, silah ve boya mermilerinin yanı sıra, bazı işletmelerin yemek menüsü de koyabilmesi muhtemel olmaktadır. Bunlar da işletmeden işletmeye göre değişiklik gösteriyor.

Paintball malzemeleri nelerdir?

İlk olarak amaca uygun olan koruyucu yelek ve koruyucu maske kesinlikle dikkat edilmesi gerekenler arasında. Yine bunların yan ısıra pantolon ve mont modelleri de kullanılan kıyafetler kapsamında yer alıyor. Bunlar ile birlikte boya tabancası, boya mermileri, standart bir pakette yer alan hizmetlerden bazıları.

Hakemlik hizmeti bulunuyor mu?

Her ne kadar bireysel oyunlarda pek çok tercih edilmese de, takım oyunlarında doğru bir skora ulaşabilmek için hakemlik hizmetleri istenmektedir. Bu durumda da mekâna göre paintball fiyatlarının yanı sıra hakem hizmetleri de paket içeriğinde fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alabiliyor. Yine paket kapsamında sizlere fiyat değişimi vermeden de bu hizmetler sunulabilmektedir.

Oyun esnasında dikkat edilmesi gerekenler

Şüphesiz ki ilk dikkat etmeniz gereken olay; oyun alanına gerekli kıyafetleri giymeden gelmemek. Oyun kuralları ve güvenlik gereği, koruyucu yelek ve maskenin kullanılması zorunludur. Aksi taktirde yararlanmalar, gözlerde ya da vücudun diğer bölgelerinde şişlik, kızarma, ağrı, kanama gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bunun için güvenlik tedbirleri alınmalı ve bununla birlikte hiçbir rakibe yakından hedef alınıp, ateş edilmemelidir. Diğer bilgilere, paintball işletmesi sayesinde ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir