Meme Estetiği Nedir?

Meme estetiği, görsel olarak estetik olmayan memelerin ameliyatla düzeltilmesi, herhangi bir hastalık ya da operasyon sonucu memesini kaybeden kadınların memesinin yapılması ya da yaş, bebek emzirmek, genetik faktörler, spor yapmamak ve yerçekiminin doğal olarak getirdiği bir sonuç olarak sarkan memelerin dikleştirilmesi gibi operasyonlar olabilir. Tüm bu operasyonlar uzman ve operatör olan estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Nişantaşı, bebek ve şişli meme estetiği kliniklerinde meme estetik ameliyatları yapılmaktadır.meme estetiği, meme estetiği yapımı, meme estetiği yaptırma

 Meme Estetiği Gerekli Midir?

Meme estetiği kişilerin kendi tercihine bağlı olarak ya da bazı sağlık sorunları neticesinde yapılabilir. Bu ameliyatların yapılmasında birincil şart kişilerin sağlık durumlarının operasyon sırasında ve operasyon sonrası gelişebilecek olumsuz durumlara karşı hazırlıklı olmasıdır. Bunun için kişiler ameliyat öncesi bir dizi kan tahlili ve muayeneden geçmelidir. Operasyon yapılmadan önce kişilerin nasıl bir görüntü istedikleri uzman doktora anlatılmalı ve yapılan müdahale buna göre belirlenmelidir. Meme estetiği sadece kadınlarda değil erkeklerde de yapılabilmektedir. Erkeklerin fazla kilo ya da düzensiz beslenme ve hareketsiz yaşam tarzından kaynaklı olarak memelerin ve meme uçlarının fazla büyümesi gibi durumlarda erkek hastalar da ameliyat olabilmektedirler. İstanbul Nişantaşı meme estetiği kliniğinde bu operasyonlar başarı ile gerçekleştirilmektedir.

 Meme Estetiği Zor Mudur?

 Meme estetiğinin zorluğu ve süresi yapılacak işlem türüne göre değişmektedir. Meme ölçüsünü büyütmek için yapılan silikon takma işlemi uzun ve ameliyat sonrası ağrıların hissedilebildiği bir işlemdir. Bu işlemin zorluğu meme ölçüsünün büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Meme küçültme ameliyatlarında ise meme yatağı tamamen açılmaktadır ve bu sürecin iyileşmesi oldukça fazla zaman almaktadır. Bundan dolayı gerçekten gerekli değil ve sağlık açısından ciddi bir problem teşkil etmeyecek durumda ise meme küçültme operasyonu yapılmamalıdır.

 Sonuç olarak memelerde yapılacak herhangi bir tıbbı müdahale ve değişiklik vücuttaki bir takım dengelerin değişmesine sebep olacağından kısa ya da uzun belli bir iyileşme süresi olacaktır. Bu süreçte hastaların sağlığına ve beslenmesine dikkat etmesi gerekir. İstanbul’da Nişantaşı meme estetiği yapan merkezler için kliniklere internet randevu hattından ulaşılabilir. Şişli meme estetiği yapan merkezlerin iletişim bilgileri yine internette bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir