Mide Küçültme Ameliyetı Yapımı

Günümüzde hızla artmakta olan hızlı beslenme ve fast food tüketim alışkanlığı nedeniyle, obezite birçok insanın sorunu olmaya devam etmektedir. Hatalı ve düzensiz beslenme sonucunda ortaya çıkan fazla kilolardan şikayetçi olan kişilerin sayısı her geçen gün hızla artmaktadır. Gündemi her daim meşgul eden sağlık sorunlardan birisi olan obezite, bu sorundan kurtulmak isteyen pek çok insanı, farklı tedavi yöntem arayışına yönlendirmektedir.mide küçültme ameliyatı, mide küçültme ameliyatı yapımı, mide küçültme ameliyatı nasıl yapılır5 – 10 yıl öncesine kadar, obezite ile mücadelede kullanılan yöntemlerin sınırlı olması nedeniyle bu soruna çok fazla çözüm bulunamazken, son yıllarda sıkça gerçekleştirilen mide küçültme ameliyatı uygulamalarının yaygınlaşması ve güvenilirliğinin artmasıyla birlikte, konusunda uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sayesinde, obezite sorun olmaktan çıkmaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir, Doktor Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Obeziteyle mücadele konusunda, her gün yeni gelişmeler olmakta ve gerçekleştirilen cerrahi operasyonlar sayesinde obeziteye kesin çözüm sağlanmaktadır. Uygulanan yöntemler arasında en sık kullanılanı, mide küçültme ameliyatı olarak ön plana çıkmaktadır. Söz konusu ameliyat, sınırlayıcı nitelikte bir ameliyat türüdür.

Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Görkem Özgen, Fulya-Şişli’deki kliniğinde ve uzman kadrosu eşliğinde, ilgili ameliyatı büyük bir özenle ve başarıyla uygulamaktadır.

Bu bağlamda, mide küçültme ameliyatı yapımı için güvenle tercih edilebilecek doktorların başında gelen Dr. Görkem Özgen, hastalarıyla kurduğu pozitif iletişim ve hissettirdiği güven duygusu ile obezite sorunu yaşayan pek çok hastanın ilk tercihi olmaktadır. Dr. Görkem Özgen, ameliyat sonrasındaki süreçte de, hastalarının konforunu düşünmektedir. Ortaya çıkacak türlü yardım ihtiyaçlarında, kendisine rahatlıkla ulaşabileceklerini ve çekinmeden sorularını sorabileceklerini belirtmektedir.

 Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır, Etkileri Nelerdir?

Gerçekleştirilen mide küçültme ameliyatı yapımı esnasında kullanılan yöntem, Laparoskopi ismi verilen kapalı ameliyat tekniğidir. Operasyon sırasında, midenin yaklaşık olarak %80’lik bölümü çıkartılarak sonrasında mide tüp haline getirilmektedir. Gerçekleştirilen ameliyatla, midenin hacmi yaklaşık olarak 150 ml. seviyesine indirilmekte ve böylece çok az sıvı veya gıda tüketimi ile tokluk hissi sağlanmış olmaktadır. Bununla birlikte, mide duvarının salgıladığı açlık hormonunu düzeyinde de azalma meydana gelmekte ve bu da açlık hissinin baskılanmasını ve ihtiyaç duyulan gıda miktarının azalmasını sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir