Mobile Legends Nedir?

Mobile Legends, Moonton isimli Çin merkezli bir oyun şirketi tarafından geliştirilmiştir. Oyun, tamamen mobil cihazlar için yapılmış olup çok oyunculu bir savaş modunu içermektedir. Oyun içerisinde beş kişiye karşı beş kişi mücadele etmektedir. Seçmiş olduğunuz karakterler ile karşı rakiplerin kulelerini yıkmaya çalışırsınız. En çok Asya kıtasında popüler olan oyunumuz özellikle Çin ve Güney Kore’de oldukça fazla oynanmaktadır. mobile legends, mobile legends ne demek, mobile legends nasıl oynanırÜstelik oyunun kendi çapında düzenlediği Uluslararası E-spor turnuvası da bulunmaktadır. Turnuvaları yenen takıma oyun içerisinde yer alan para birimi üzerinden ve gerçek para birimleri üzerinden ödüller verilir. 11 Temmuz 2016 senesinde çıkan oyun birçok şirkete karşı haklı oldukları için dava da açmışlardır. Bu şirketler örneğin; Tencent, Nox Player vb. emülatörler. Mobile Legends, Google Play Store ve App Store üzerinden yaklaşık olarak 200 Milyon indirmeye sahiptir. Çıktığı ilk günden bu yana sadece oyuncuları için hizmet vermeye çalışan bu oyun popülerliğini her zaman korumaktadır.

Mobile Legends Ücretli midir?

Oyun içerisinde yer alan bazı şeyler ücretli olsa da oyunu oynamak ve indirmek tamamen ücretsizdir. Örneğin; kostüm, profil görünümüm vb. şeyleri marketten kendi isteğiniz doğrultusunda satın alabiliyorsunuz.

Mobile Legends Özellikleri Nelerdir?

Birçok mobil oyuncuya ev sahipliği yapan oyunumuzun farklı temel özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler;

 1. Maç sırasında takımınız ile sesli sohbet yaparak daha çok oyun içerisinde bulunun. Yönlendirmeler ve taktikler geliştirin!
 2. Oyun içerisinde bulunan beşten fazla harita ile sıkıldığınızda mod değiştirin.
 3. Galibiyet aldıkça diğer bir lige yükselin.
 4. Hızlı eşleşmeler sayesinde kolayca maç bulunsun.
 5. Karakterinizi yönetme ve hareket ettirme tuşlarının kolay algoritması sayesinde oyunu basit bir şekilde kavrayın!

Mobile Legends Nasıl İndirilir?

Mobile Legends, tamamen mobil cihazlar üzerine kurulmuş bir sistemdir. Bu yüzden sadece Android ve İOS işletim sistemine sahip olan cihazlar üzerinden indirebiliyoruz. Telefonunuzun markasına göre Google Play Store veya App Store uygulama mağazasına giriş yaptıktan sonra ‘’Mobile Legends: Bang Bang’’ şeklinde aratarak ücretsiz olarak indirme sağlayabilirsiniz.

Mobile Legends Hangi Ligler Vardır?

Oyunda toplam yedi adet Lig bulunmaktadır. Bu ligler sizin ne kadar çok galibiyet aldığınızı gösteren simgelerdir. Siz yükseldikçe tecrübe puanınız da artar. Ligler;

 • Savaşçı
 • Elit
 • Usta
 • Büyük Usta
 • Epik
 • Efsane
 • Mistik

Mistik Ligine ulaştığınız zaman hataya yer vermemenizi öneririz. Çünkü burada yer alan bütün oyuncular profesyonel bir biçimde oyunu oynamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir