Motivasyon Artıracak Filmler

Bazen insanları motive olmak için iyi bir kitap okurlar ya da iyi bir film seyrederler. İşte bu noktada kişilerin motivasyonunun artması için izleyebileceği başarılı filmler.

The Founder

Mc Donalds’ın nasıl bugünlere geldiğini merak edenler için oldukça güzel bir film ve bunun yanı sıra girişimcilik alanı için de tavsiye edilecek bir film. Mc Donalds ilk ortaya çıktığında butik bir hamburgerciydi. Daha sonrasında Ray Kroc adlı bir dondurma makinesi satıcısı iş için gezerken Mc Donalds’ı görür ve hayran kalır. Daha sonrasında bu markayı Mc Donalds’ın kardeşlerinin elinden bir şekilde alır ve marka artık onundur.motivasyon arttıran film listesi, motivasyon veren filmler

The Imitation Game (Enigma)

The Founder gibi Enigma da gerçek bir konudan ele alınmıştır. Enigma 2.Dünya Savaşı zamanını ele alan bir filmdir. Alan Turing filmin baş karakteridir ve amacı Almanlar’ın oluşturmuş olduğu şifreli sistemi çözüp onların avantajını dezavantaja çevirmektir. Alan Turing bunu başarırsa savaşı 2 sene erkenden bitirmek mümkündür. Bu da birçok sivilin ve askerin hayatını kurtaracak bir detaydır. Bu görev oldukça zorlu bir görevdir bu sebeple Alan Turing’in üstünde çok ağır bir yük vardır.

Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala)

Tom Hanks ve Leonardo Di Caprio’nun başrolünde olduğu film son yıllarda izlenebilecek en başarılı filmlerden bir tanesi. Frank Abagnale Jr Amerika’da en çok aranan suçlular listesinde yer almaktadır. Çünkü 18 yaşından itibaren çeşitli kimlikler kullanarak farklı işler yapmakta ve böylece çok yüklü paralar kazanmaktadır. Bu sebeple olaya FBI el atar ve Frank Abagnale Jr’İ yakalamak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya başlarlar. Fakat Frank Abagnale Jr her zaman onların bir adım önündedir ve bu sebeple bu pek de kolay olmayacaktır.

Forrets Gump

1994 yapımı olan ve Tom Hanks’in başrolde yer aldığı filmde baş karakter Forrest Gump 75 IQ’ya sahip biridir. Çocukluğundan yetişkinliğine kadar birçok farklı olayda kendisini bulacaktır. Orduya gidecek, masa tenisinde alanının en iyilerinden olacak ve uzun bir yürüyüşe çıkarak tüm dünyanın dikkatini çekecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir