MOTORLU KURYE KİME DENİR?

Kişiler , zamanlarının yetersizliğinden dolayı kendi işlerini yapmaya fırsatları olmayabilir. Ya da aynı zamanda 2 şeyi yapmaları gerekebilir ve bu konuda zorluk çekebilirler. Böyle durumlarda birilerinden yardım istemek veya destek istemek yapılacak en mantıklı hareketlerden biridir. Bu yardımı veren kişinin ise yardım edeceği konuda konusunun uzmanı olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Yardım edeceği konunda en az sizin kadar bilgisi olması gerekmektedir.

Konumuz olan motorlu kuryeler bu kapsamda zaman yönetimi ve zamanı verimli harcama konusunda oldukça başarılılardır. Genellikle evrak, dosya gibi şeyleri bir yerden bir yere ulaştırdıkları düşünülse de motorlu kurye, kazandırdığı zaman bakımında çok önemlidir. Ulaştırma işini oldukça hızlı yapan motorlu kuryelerin bu hızındaki baş faktör tabii ki motosiklet kullanmalarıdır. Motosikletler yapıları itibari ile sıkışan trafikte zorlanmadan ilerleyebilirler ve normal bir otomobile göre bir sıkışık trafikte yer değiştirme ve hız arttırma şansları daha fazladır.  Bununla birlikte kaza yapma ihtimalleri daha fazla gibi gözükse bile dikkatli olunduğu sürece kaza oranı düşecektir.motorlu kurye kimdir, motorlu kuryenin görevi, nasıl motorlu kurye olunurMotorlu kurye, belirli bir kazanca sahip değildir. Yaptığı işe göre ücretlendirmeye tabi tutulur. Bu işi yapabilmek için en önemli bilgi adres ve yol bilgisidir.  Örnek vermek gerekirse ; İstanbul gibi büyük bir şehirde motorlu kurye olmak isteyen biri İstanbul’un her yerini bilmesi halinde diğer kuryelere oranla daha fazla iş alma şansı olur. Yol bilgisinden dolayı işini kısa sürede bitiren motorlu kurye, diğer işine geçer ve bu şekilde bir devamlılık kazanır.

Tüm bunların yanında motorlu kuryelik günümüzde en fazla ihtiyaç duyulan mesleklerden biridir. Zorlaşan yaşam şartları ve tüketimin artması sonucu ulaştırma işi de büyük öneme sahip olmuştur. Ulaştırma ayağının emekçisi diyebileceğimiz motorlu kurye tüm zorlu çalışma şartlarına rağmen ölmeyen bir meslektir. İnsan ihtiyaçları olduğu sürece de bitmesi imkansız bir meslektir. Sonuç olarak bu meslek grubunda çalışanları uzun süreler trafikte görmeye devam edeceğiz. Motorlu Kuryeler ise insanların hayatını kolaylaştırmaya devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir