Mutlu ve Sağlıklı Gülümsemeler Dileriz

Gülümsememiz için dişlerimiz oldukça önemlidir ve dikkat çekicidir. Bu nedenle gülümsediğimizde daha güzel ve hoş görünmemiz için dişlerimizin de daha düzgün bir görünüme sahip olması istenir. Ancak maalesef herkes düzgün ve sağlıklı dişlere sahip olamayabilmektedir. Birçok kişinin yaşamış olduğu diş sağlığı sorunları arasında yüz iskeletinin bozuk olması, çapraşıklık ve üst ve alt çene arasındaki hatalı kapanışlar yer almaktadır. Tüm bu sorunlar kişilerde konuşmaya ve gülümsemeye çekinme gibi davranışlar ile sonuçlanmaktadır. Artık ilerleyen teknoloji sayesinde diş tedavileri ile oldukça bilinen alpdent sayesinde istediğiniz dişlere sahip olabileceksiniz. Özellikle son yıllarda birçok kişinin beğenerek yaptırmış olduğu ortodonti tedavisi ile sağlıklı ve mutlu bir şekilde gülümseyebileceksiniz.ortodonti tedavisi nasıl yapılır, ortodonti nedir, ortodontinin ilgi alanı

Düzgün diş isteyenler için…

Ortodonti diş hekimliğinin oldukça önemli olan ve her geçen gün daha da önem kazanan bir dalı olup dişlerde yaşanan yapı bozukluklarının düzeltilmesinde yardımcı olmaktadır. Orto kelime anlamı olarak düzgün anlamına gelirken, donti dontos kelimesinden türemiş olup diş anlamına gelmektedir. Yani düzgün diş isteyen bireyler ortodonti tedavisine başvurarak istediği dişlere sahip olabilmektedir. Her bireyin dişleri maalesef istediği gibi görünmemektedir. Gerek çene bozukluğu gerekse de yüz iskeletinin bozukluğu gibi durumlarda yüz güzelliği ve görselliği de oldukça etkilendiği için artık birçok kişi diş tedavisi için alpdenti tercih ederek istediği düzgün dişlere sahip olabilme şansı yakalamaktadır.

Hangi yaş grubu bu tedaviyi yaptırabilir?

Diş ve çene yapısı çocuklarda zamanla gelişen bir yapı olduğu için 10-14 yaş arasındaki çocuklarda henüz kafa ve ağız gelişimi devam etmektedir. Bu nedenle bu yaş grubu arasındaki çocukların dişleri yamuk veya çapraşık çıkıyorsa veya yüz iskeletinde ve çene yapısında bir problem meydana gelirse oldukça kolay bir şekilde ortodonti tedavisi uygulanabilmektedir. Ancak sadece çocuklara değil 50 yaş üstündeki bay veya bayan her yaştan bireye bu tedavi uygulanabilmektedir. Sağlıklı ve düzgün dişlere sahip olmak isteyen herkes bu tedaviyi rahatlıkla yaptırabilmektedir. Özellikle son yıllarda teknolojinin daha da ilerlemesi ile birlikte bu tedavi çok daha kolay yapılabildiği için tedavinin tercih edilme oranı da artmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir