Organik Helal Gıda Şirketlerinin Ürünleri

Organik helal gıda İslam dininde yasaklanmamış bitkiler ve hayvanların doğal koşullar altında yetiştirilmesi, herhangi kimyasal bir ilaçlama sürecine tabi tutulmaması ile elde edilen besinleri kapsamaktadır. Bunun yanı sıra hayvanın İslami usullere göre kesilmiş olması da helal olması için gerekli bir koşuldur. Günümüzde pek şirketin organik ve helal olmasına dikkat etmeden gıda üretmesi organik helal gıdaya olan taleplerin artmasına neden olmuştur. Organik helal gıda şirketlerinin ürünleri bu ihtiyaca cevap vermektedir.organik helal gıda, helal gıda markaları, helal gıda ürünleriİslam’da haram olan gıdalar

-domuz eti ve domuz ürünleri

-sürüngenler ve böcekler

-kesilmeden önce ölmüş olan hayvanların parçaları

-sarhoşluk veren her şey

-İslami usullere göre kesilmemiş olan hayvanın parçaları

-haram besinlerin karıştırılmış olduğu bütün gıdalar

Organik helal gıda şirketleri ne üretir?

Artık günümüzde organik helal gıda şirketleri bir insanın ihtiyaç duyabileceği bütün besinleri üretmektedir. Et, et ve süt ürünleri, meşrubat ve içecekler, unlu mamuller, bal, reçel, kuru besinler, çikolata ve gofret gibi daha pek çok gıda üretilmektedir.

Organik helal gıda şirketlerinin güvenirliliği

Bu alanda kurulmuş, helal gıda üretiminin yapılıp yapılmadığını kontrol ederek, helal gıdaların üretildiği şirketlere “helal gıda sertifikası”  veren pek çok kuruluş bulunmaktadır. Alış veriş yapılacak şirketin güvenilirliğini test etmek için bu tür bir sertifikaya sahip olup olmadığına bakılmalıdır. Ulaşılmak istenecek her türlü besin artık organik helal şirketlerinin ürünleri arasında yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir