Ortodontinin Uygulanma Süresi Ne Kadar?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte son zamanlarda diş sağlığı konusunda da çeşitli çalışmaların yapıldığı ifade ediliyor. Diş tedavisi çeşitli şekillerde yapılabileceği için diş yapısı ve hastanın durumu düşünüldüğü zaman bir anlamda en uygun tedavinin uzmanlar tarafından belirlenebileceği ifade ediliyor. Genellikle diş eğrilikleri ve çene kemiğinde meydana gelen bazı sorunların çözümü ortodontik tedavi ile gerçekleştirildiği için bir anlamda dikkatli davranmakta ve en doğru kararı vermekte fayda vardır.ortodonti uygulamaları, ortodonti uygulama süresi

Ortodontinin uygulanma süresi ne kadar diye merak edenler için gerekli bilgiler en doğru şekilde sadece uzman doktorlar tarafından verilmektedir. Uzun bir tedavi olduğunun bilincine vararak bu doğrultuda hareket etmek oldukça önemlidir. Bunun ardından diş eğriliğine çene kemiğinin yapısına göre durumun değişebileceği ifade edildi. Bunun ardından ortodontinin uygulanma süresi ne kadar diye merak edenler için bu anlamda doktor en doğru bilgiyi verecektir.

Genellikle detaylı bir inceleme yapıldığı zaman tedavinin süresinin ortalama iki ile üç yıl arasında olduğu ifade edilmiştir. Tedavi süresinin 5 yıla kadar çıktığı da görülmektedir. Bunun ardından süreç içerisinde diş eğrilikleri, çene sorunları yavaş ancak doğru bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır. Genellikle tel tedavisi uygulanmaktadır. Ağrılı ve uzun bir süreç olduğu için bir anlamda sabırlı davranmanın oldukça önemli olduğu ifade edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir