Paintball Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Oyunun Amerika ve Kanada’ da orman işçileri tarafından bulunduğu ve 50 yıllık mazisi olduğu tahmin ediliyor. Boya topu anlamına gelen oyun hem takım halinde hem de tercih edilişine göre bireysel olarak oynanabiliyor. Dünyanın birçok ülkesinde yaygın olan oyun birkaç yıldır ülkemizde de oldukça revaçta. Paintball İstanbul hakkında bilinmesi gerekenler oyun senaryosu parkur vb. birçok faktöre göre değişiyor olsa da belli başlı sınırları çizilebilir.paintball oyunu nedir, paintball nasıl oynanır, paintball oyun kuralları

Öncelikle belirlenen senaryo içinde kendi ekibini savunmak olarak özetlenebilen amaca ulaşmak için demirbaş ekipmanımız tüfeklerimiz ve boya toplarımız olacaktır. Boya toplarının kolay patlayabilen ve işaretlediği yerden çıkartılamayan özelliğe sahip kürelerden oluşması gerekmektedir. Böylece hedefin kolaylıkla vurulması sağlanacak ve işaretini gizlemesi önlenmiş olacaktır. Tabi ki oyun sırasında giyilmesi zorunlu kıyafet ve başlıklar da yine ekipmanlar arasındadır.

Paintball İstanbul hakkında bilinmesi gerekenler ile ilgili diğer önemli kısım ise sahadır. Genellikle açık ve senaryosuna uygun genişlikte alanlar tercih edilmektedir. Ancak şartların elvermeyişi ya da tercihe bağlı nedenlerle kapalı alanlarda da düzenlenmesine sebep olabilir.

Oyunlar kurallarına göre çeşitli isimler ile adlandırılmıştır. Bunlardan biri olan woodsball, geniş alanlarda ormanlarda oynanırken diğer bir çeşit olan speedball daha küçük sahalarda ve kısa sürede oynanır ( 15 saniye – 20 dakika). Oyunun senaryosu paintball çeşidinde ise kurgusal ya da tarihi olaylar ve karakterler canlandırılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir