PAİNTBALLDA GÜVENLİK MALZEMELERİNİ GİYMEK ZORUNLU MUDUR?

Kişilerin karşılıklı iki takım haline oynadıkları ve rakiplerini yenmek için mücadele vererek yarıştıkları bir spor oyunudur. Silah olarak bilinen boya tabancası ve mermi ile takımlar birbirlerini vurarak oyun oynanır. Mermi ise özel olarak üretilmiş gıda boyasından oluşan boya toplarından meydana gelmektedir. Bu şekilde üretilmiş olması kişiye ve çevreye zarar vermesini önlemektedir. Herhangi bir zararı yoktur. Oyunculara çeşitli görevler verilir ve bu görevlerin ismi de “senaryo uygulaması” olarak bilinmektedir. Her oyuncu bu görevleri başarılı bir şekilde yerine getirmek zorundadır. Görevler için ise bir zaman belirlenmiştir ve bu zaman içinde görevi bitirmesi istenilir. Karşı takımın kalesindeki bayrağı ele geçirmek istenilen görevler arasındadır. Oyun için gerekli olan güvenlik malzemeleri ve gerekli ekipmanlar firmamız tarafından karşılanmaktadır. Beykoz Paintball tüm bu desteği müşterilerine kaliteli malzemelerle sunmaktadır. Güvenlik malzemeleri her oyuncu için oldukça önemlidir. Boya kapsüllerinden oluşan mermilerin çıplak tene değmesi haline oyuncunun canı ciddi anlamda yanabilir. Bu sebeple özel olarak tasarlanmış camdan oluşan koruyucu maskeler bulunmaktadır. Ve çıkartılmassı yasaktır. Koruyucu yelek, eldiven, bere gibi tüm diğer malzemeler firmamız tarafından sağlanmaktadır.paintball oyunu, paintball güvenlik ekipmanı, paintball nasıl oynanır

OYUN SAHASI NASIL OLUR

Ülkemizde yeni yeni tanınmasına rağmen son yıllarda fazla çıkış yapan bir spor haline gelmiştir. Genellikle takım çalışması gerektiren, beceri isteyen, lider olmak için tüm yeteneklerini gösterme gibi özellikleri bulunur. Yani kişiyi eğlendirirken aynı zamanda geliştirebilme potansiyeline sahip bir oyun türüdür. Bu sebeple büyüklerin ilgisinin yanı sıra küçüklerinde ilgisini çekmektedir. Onların güvenle oynayabileceği oyun parkurları mevcuttur. Silaha merakı olan insanların merakını en güvenilir bir şekilde gidererek bu silah merakı dürtüsünü nötrleyebilmek mümkündür. Bu sayede kimseye zarar vermeden eğlenceli bir şekilde bu meraktan kurtulmak da mümkündür. Oyunu oynayan kişiye ve kişi sayısına göre oyun sahaları değişmektedir. Çok sayıda oyunculara göre sahalar düzenlenirken az sayıda oyunculara göre de sahalarımız vardır. Bu sahalara göre oyunun kuralı ve senaryoları mevcuttur. Oyun içerisindeki her oyuncu bu kurallara ve güvenlik ağına uymak zorundadır. Oyuncuların güvenliği açısından giyimi gayet kolay ve içerisinde rahatça hareket edilebilinen kamuflaj tulumu bulunmaktadır. İstanbul Paintball firması olarak sizlere tüm imkanları sunmaktayız. İş arkadaşlarınız, aileniz, okul arkadaşlarınız ve tüm sevdiklerinizle beraber oyunun zevkini çıkartabilirsiniz.

OYUN SIRASINDA KULLANILAN EKİPMAN

Firmanın oluşturmuş olduğu sahanın büyüklüğüne göre oyuncu sayısı belirlenir. Takım kurulumu tamamlanır. Savaşan oyunculara oyun esnasında gerekli olan ekipmanlar verilir. Güvenlik açısından verilen ekipmanların içerisinde şunlar bulunmaktadır. Silah: Oyunu oynayabilmek için silah en önemli araçtır. Farklı boyutlarda olmasından dolayı oyuncuların ihtiyaçlarına göre belirlenir. Diğer ekipman maskedir: Mecburi olarak kullanılmaktadır. Boya kapsüllerinin yüze gelmemesi için kullanılır. Kamuflaj: Oyunun şartlarına göre giyilmesi güvenlik açısından önemlidir. İlk yardım malzemesi: bu malzemeler her ihtimale karşı mutlaka bulunmalıdır ki her an herhangi bir tehlike ile karşı karşıya kalınabilir. Tüm bu malzemeler firmamız tarafından sizlere verilmektedir. Paintball Fiyatları içerisinde tüm bu ekipmanlar dahil olurken en uygun fiyata bu oyunun tadını çıkartabileceksiniz. Gerekli olan ekipmanların temini yapıldıktan sonra profesyonel ekip tarafından silahların tutulması anlatılır. Tüm kurallar ve güvenlik anlatılır. Kurallardan ilki yakın mesafeden atış yapılmaması ve maskenin çıkartılmamaktadır. Bir süre belirlenir ve süre içerisinde verilen görev tamamlanmaya çalışılır. Tüpü biten oyuncu “kontrol” diyerek kendisine yakın hakemden yardım alabilir. Bu süre içerisinde de etkisiz olur, oyuncular ve kendisi de ateş edemez. Ateş eden olursa bu geçersiz kabul edilmektedir. Ayrıca savaşan oyuncular için belirlenmiş olan alanın dışına çıkmak yasaktır. Aksi takdirde oyundan çıkmış olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir