Reflü Hastaların Bitkisel Tedavisi ve Diyet listesi

Reflü Hastaların Bitkisel Tedavisi ve Diyet listesi

Her hastalıkta olduğu gibi, reflü hastalığında da bitkisel tedavi yöntemleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Reflü bitkisel tedavisi için papatya, Hindistan cevizi, kurutulmuş greyfurt mide asitlerini dengelediği için fayda sağlamaktadır. Reflü bitkisel tedavi Maranki, Bitkisel çözüm olarak 2 adet havuç, çiğ patates, çiğ lahana, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, sebzelerin suyu çiğ olarak sıkılır ve içine zeytinyağı ilave edilerek karıştırılır. Bu karışım 20 gün boyunca her sabah aç karnına içilir önerisinde bulunmaktadır.
Reflü bitkisel çay, arasında kullanmanız gereken çaylar, zencefil, rezene, hatmi kökü çayları isterseniz birlikte, isterseniz ayrı olarak demlenerek içilir. Ayrıca anason, nane, bal ve lavanta ile çay hazırlanarak sabah-akşam birer bardak içilir. Reflü hastalarının mide yanması şikayetleri başladığı zaman 2 yudum süt içmeleri ve bunu her yanma hissettiklerinde tekrarlamaları sonun da iyi geldiğini göreceksiniz. Bu reflü bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilmektedir. Reflü bitkisel tedavi Ömer Coşkun ise meyan kökü çayı ve kırkkilit otu çayını sabah, öğle, akşam içilmesini önermektedir. Ayrıca kudret narı macununu sabah-akşam yenmesini öneriyor.
Reflü bitkisel tedavi Ender Saraç ise 1 tatlı kaşığı rezene tohumu, 1.5 tatlı kaşığı anason ve 2 tatlı kaşığı leblebiyi karıştırarak bütün karışımı tüketmenizi, ardından da 1 avuç kadar sarı leblebi yemenizi önermektedir. 20 dakika dik oturmanızı, yatarken de yüksek yastıkta yatmanızı önermektedir. Reflü bitkisel tedavisi blog, bitkisel tedaviler arasında farklı önerilerde bulunmaktadır.
Örneğin: Çörek otu kahve değirmeninde çekilerek toz haline getirilir ve balın içine karıştırılır. 3 gün bekledikten sonra sabah-akşam 1 tatlı kaşığı yenir. Karahindiba çayı da sabah-akşam birer bardak içildiği zaman reflüye iyi gelmektedir. Reflü için şifalı bitkiler arasında meyan kökü tavsiye edilmektedir. 25 gr meyan kökünü akşamdan derin bir içerisine koyup yaklaşık 1,5 litre su koyup demlenmeye bırakın.
Ertesi gün demlenen meyan kökünü bir tülbent yardımı ile süzerek içilmesi reflü hastalığına iyi gelecek şifalı bitkiler arasındadır. Kullanılan bitkisel tedaviler reflü hastalığını ortadan kaldırmak için değil, sadece mide asitlerini azaltarak rahatlamanızı sağlamak içindir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir