Saç bakımı nasıl yapılır?

Saçlarımız bizim dış görünüşümüz için önemli bir etkendir. Bu yüzden saç bakımı bizim için önemlidir. Saç bakımı için kuaföre gidebilir ya da pahalı saç bakım ürünleri alabiliriz. Ama bunun yerine daha kolay daha ucuz bir yöntem olan yediğimiz besinlere dikkat etmek ve doğal ürünlerle oluşturacağımız bir saç bakım rutin bir durumdur. Eğer ki, bunlara dikkat ederseniz düzenli bir şekilde uygulanırsa dışarda saç bakım yaptırmaya ve ya pahalı ürünler almamıza gerek kalmaz.saç bakımı nasıl yapılır, saç bakımı yapma, saç bakımı yapma avantajları

Yumurtayla saç bakımı

Protein bakımından zengin olan yumurta cansız, boyadan ve güneşten yıpranmış saçların hepsi için uygulanan maskelerde genellikle bulunmaktadır. Eğer ki, vaktiniz olmuyorsa yalnızca 1 yumurtayı (saçınız eğer uzunsa yumurta 2 olabilir ) köpürünceye kadar çırpın ve saçınıza masaj yaparak saç derinize sürünüz ve kalan kısmı da kökten uçlara doğru sürüp 20-25 dakika bekleyiniz. Bu yumurtayı ıslak saçlara, fazlası su havlu ile alınmış saçlarınıza süreceksiniz. Bu maskeyi temizlemek için soğuk ve ya ılık su ile şampuan kullanılır. Haftada bir yapılan bu maske saçınızı nemlendirir, saç derinizi yumuşatır, saça parlaklık veriri ve saçınızda ki kırılmaları azaltır.

Saç ve saç deriniz temiz olmalıdır

Koparak dökülmeler ve kepeğin başlıca sebebi saçta kalan jöle ve saçınızda kalan saç bakım ürünlerinden kalan artıklar nedeniyle tıkanan saç kökleridir. Bu yüzden saçınızın temiz olmasına dikkat edin. Eğer saç köklerini tıkanırsa saç telleri zayıflar, koparak dökülmeler artar ve saçınız donuk bir görüntü alır. Bunun çözümlerinden biri saçınızı sirke ile yıkamak. Bunun için 2-3 litre suyun içine 1 bardak sirke dökün ve saçınızı şampuanladıktan sonra bu su ile durulayın. Sirke saçınız ıslakken koku yapabilir ama saçınız kuruduğu zaman bu koku azalır. Eğer kokudan çok rahatsız olursanız işlemin tersini yapabilirsiniz. Yani önce sirkeli su ile yıkadıktan sonra saçınızı şampuanla yıkayabilirsiniz. Sirkeli su saçınızı temizlemenin yanında saçınıza hacim ve doğal bir parlaklık katar. Bunun gibi küçük çözümlerle saçınızda ki dökülmeleri önleyip, saçınıza hacim ve doğal bir parlaklık katabilirsiniz. Hem daha ucuz olmuş olur hem de evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir