Saç Ektirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç ekim merkezlerinin sunduğu hizmetler arasında genel olarak şunlar yer almaktadır.

  • FUE tekniği ile saç ekim
  • Saç ekimi
  • Kaş, bıyık, kirpik ve sakal ekimi
  • Saç mezoterapisi
  • PRP tekniği
  • Saç ekim sonrası profesyonel destek
  • Uygun saç ekim fiyatlarısaç ekimi yaptırma, saç ekim merkezi seçme, seç ekim merkezi tercihi yapma

Sizlerde bu hizmetlere, saç ektirme İstanbul hakkında bilgilere ulaşarak sahip olabilirsiniz. Peki, saç ekimi nasıl uygulanıyor ve FUE tekniği nedir biliyor musunuz?

FUE tekniği hakkında;FUE tekniği, günümüzde saç ekim merkezlerin tercih ettiği bir saç ekim yöntemi olarak bilinmektedir. Bu yöntem ile birlikte mevcut olan saçlar tek tek alınma şeklinde saç bulunmayan bölgelere nakledilme işlemi yapılmaktadır.  Bu işlemin uygulanması için, ilaçlar ve lokal anestezi ile saç ekimi yapılacak bölgeler uyuşturulmaktadır. Kılın uçu, kökleri, saç kanallarına batırılıp çekilerek, bazı uygulamalar ile greft sayıları artırılır.

Uygulanacak ortamın seçimi

Elbette ki, saç ektirme İstanbul hakkında bilgiler arasında, uygulanacak olan cerrahi operasyonun yapıldığı ortamın sağlık şartlarını taşıması oldukça önemlidir. Steril bir ortam tercih edilmesi, hastane ortamında bu işlemlerin yapılması uygun görülmüştür.

Bunun yanı sıra işlemi uygulayacak olan ekibin de, alanında uzman olması gerekiyor. Bir dermatoloji uzmanın cilt analizlerini yapması gerekirken, bunun yanı sıra uygulamanın uzman doktorlar ve cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Kendini saç ekim uzmanı olarak tanımlayan kişilere itibar edilmemesi ön görülürken, her konu hakkında detaylar doktorlar tarafından hastalara sunulabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir