Saç kremi uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler

Saç kremleri maalesef ki birçok kadının yeteri kadar kıymet vermediği saç bakım ürünleri arasında yer alır ve genellikle gerek şampuan gerekse de krem barındıran ürünleri tercih ediyoruz. Oysaki saç kremi nasıl uygulanır sorusu her geçen gün önem kazanmaktadır çünkü saçlarımız yıllar geçtikçe dış etkenlerden daha fazla etkilenerek yıpranmaya devam eder. Onları canlandırabilmek veya tekrar eski formlarına sokabilmek için saç kremlerinin nimetlerinden faydalanmak gerekmektedir.saç kremi nasıl uygulanır, saç kremi uygulama, saça krem nasıl uygulanırSaç kreminin önemi

Saç kremleri hakkında bilmemiz gereken ilk unsur ise bu ürünlerin saç diplerine uygulanmak için hazırlanmamışlardır. Şampuanlardan gelen alışkanlıklar neticesinde saç kremlerini saç diplerinize masajla uygulama alışkanlığınız varsa ilk olarak bundan vazgeçmeniz gerekmektedir. Saçınızı şampuanlama sürecinde yaptığınız dip masajı fazla yağları almak ile saç diplerini temizlemek için yeterli olur, fakat saç kremlerinin diplere uygulanması maalesef bir süre sonra fazla yağlanmaya sebep oluyor. Bu nedenle şampuanımızı uygulama sürecinden sonra kremimizi saçlarınızın en alt yerinden üçte birlik kısmına uygulamamız ve özellikle uçlarını güçlendirmemiz lazım. Saçlarınıza bu işlemi uygularken de birden bir sürü kremi saçlarınıza boca etmeyiniz. Avucunuza saç kremini döktükten sonra elinize yaymanız ve bunun akabininde saçlarınızın alt kısımlarına sakince sürmeniz en güzel sonucu almanızı sağlar. Özellikle olumlu bir etki yakalamayı isterseniz uç kısımlarda sürme işlemini biraz daha uzatabilir ve kremin saçlarınıza biraz daha yedirilmesini sağlayabilirsiniz.

Saç kreminin uygulanması

Krem uygulaması bittikten sonra kısa bir süre beklemeniz yeterli olacaktır. Bekledikten sonra tek yapmanız gereken bol suyla kremden kalanları akıtmak ve özellikle tamamen durulanmış saçlarla banyodan çıkmanız gerekmektedir. Fakat bazı saç kremlerinin banyodan sonra kullanılabilmesi nedeniyle dilerseniz biraz da kuru saç kremlerinden bahsedelim. Kuru saç kremlerini uygulanırken saçlarınızın ne çok kuru ne de tamamen ıslak olmamasına dikkat edilmelidir. Orta karar bir nem düzeyindeyken uygulanması gereken bu kremler, banyo kremlerinin aksine durulanmaz. Fakat çok uzun süre saçlarda kalmaları halinde bir süre sonra yağlanmaya ve ya yağlı görünüme sebep olabilmeleri yüzünden saçlarınızı daha sık yıkamanız gerekebileceğini de unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir