Tasarım Harikası Tesettür Elbiseler

Günümüzdeki giyim tarzı giderek daha farklı bir hal almaya başladı. Bu da doğal olarak farklı tarzların ve modaların çıkmasında etkili bir nedendir. Tasarlanan birçok kıyafette farklı modeller ve akımları görmek mümkün. Bu anlamda tesettür elbise modelleri aynı şekilde binlerce modelin yer aldığı ve farklı markaların dikkat çektiği modeller sunabilmektedir. Günümüzde kullanılan birçok elbise modeli arasında tesettürlü modeller de diğer elbiseler kadar ilgi çekici tasarımlar içerebilmektedir.

Özel Tasarım İle Tesettür Elbiseleriniz Artık Dahada Güzel

tesettür elbise

Bu nedenle açık bayanların kullandıkları elbise modelleri ile tesettürlü bayanların kullandıkları elbise modeller arasında çok fazla fark yoktur. Tesettür elbise modellerinde genel olarak uzun kesimli modeller kullanılır. Uzun ya da midi etek boylarına yer verilen elbise modellerinde kısa kollu kombinlenebilecek ya da uzun kollu elbise modellerine yer verilmektedir. Tesettür kıyafetler daha çok kapalı kesim elbiseler tercih edilmektedir. Bu nedenle de yaz ya da kış ayları için tasarlanan modellerde hem uzun kollu hem de uzun etekli modellerin kullanılması gerekmektedir. Ancak mevsim şartları elbise modellerinin değişmesi için bir koşul değil. Kapalı giyinmeyi seven ve bu şekilde giyinen birçok bayan farklı kumaş türlerinden yararlanarak mevsim olumsuzluklarına karşı koyabilmektedir. Örneğin kış aylarında yünlü elbise modelleri kullanılmaktadır. Özellikle kazayağı desenli yün elbise modelleri hem şık hem de modern bir seçim olabilmektedir.

tesettür elbise, tesettür elbise modelleri, elbise modelleri

Bunun yanı sıra daha ince gösterdiği için de bayanların ilgisini çekmektedir. Tesettür elbise modellerinin yaz sezonu için sunulan modellerinde ise daha ince kumaşlar kullanılmaktadır. Açık elbise modellerinde pamuklu ya da viskon yazlık elbiseler kullanılmaktadır. Buna karşılık tesettürlü elbiselerde de daha çok şifon ve krep kumaşlı elbiseler kullanılmaktadır. Tasarlanan modeller renkler ve farklı kesimlerle farklı zevklere hitap eden modeller sunabilmektedir. Tesettür kıyafetlerde de pamuklu ve viskon kumaşlı tasarımlar kullanılabilmektedir. Ancak bunun dışında kullanılan şifon tasarımlar bayanlar tarafından en çok sevilen modeller arasında yer almaktadır. Kullanılmak istenildiği takdirde birçok model ve seçenek bulunuyor. Ancak söz konusu tesettür olunca daha dikkatli tercihler de yapmak gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir