Tesettür Elbise İle Eşarp Renk Uyumu Nasıl Sağlanabilir?

Tesettür kullanımında pek çok detaya dikkat edilmesi gerekir. Kullandığınız kıyafetin uygun olması haricinde aynı zamanda şık görünmesi de gerekir. Bu nedenle kullanacağınız takıların, eşarp ya da şalların, seçtiğiniz makyaj ya da çantanın da bir uyum içinde olması gerekir. Bu anlamda en önemli parça elbette uygun bir eşarp modeli seçmektir. Tesettür elbiseler ile eşarp renk uyumunu yakalama dikkat etmeniz gereken noktaların başında yer alır. Eğer kıyafetinize uygun olmayan renklerde bir eşarp kullanırsanız itici bir görüntüye neden olabilir. Ayrıca kullandığınız eşarbın desenli ya da sade olması gibi konular da seçtiğiniz kombin açısından önemli olacaktır. Genelde çok fazla detaya inmek istemeyen bayanlar daha çok sade renk eşarplar kullanmayı severler. Sade renkleri daha kolay olsa da her kıyafet için ayrı bir renk biriktirmek biraz zahmetli olabilir.tesettür elbise eşarp uyumu, eşarp renk uyumu sağlama, tesettür giyimde eşarp renk uyumu

Eşarp Alırken Dikkatli Olunması Gereken Noktalar

Eşarbınızla kıyafetinizin uyumlu olması için öncelikle eşarp seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve renk tonlarını incelemeniz gerekir. Eğer kıyafetinizdeki renkler çok canlı ve gözü yoran nitelikte ise seçtiğiniz eşarbın daha yumuşak tonlarda olması gerekir. Son yıllarda aynı renkleri kullanmak çok fazla tercih edilmiyor. Bunun yerine zıt renkler farklı tonları ile hem şık hem de kombini tamamlayan parçalar sunabiliyor. Elbisenizle aynı renk eşarplar kullandığınızda kıyafetin içinde kaybolabilirsiniz. Bunun yerine tesettür elbise ve eşarp kombin edilmesi için zıt renklerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede daha uyumlu bir kombin oluşturabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz eşarp modelleri günümüz şartlarında hem tarz olarak hem de zevk olarak geniş bir kitleye hitap ediyor. Bu nedenle seçim yaparken daha fazla alternatif oluşturabilirsiniz. Desenli eşarp kullanımı bu anlamda size avantaj sağlayacak bir seçim sunabilir. Genelde desenli eşarplarda kullanılan dijital baskılar, farklı renk tonları ve desenler bir eşarbı birçok farklı kıyafetle kombinlemenize yardımcı olabilir. Tesettür elbise üstüne bağlanabilecek eşarp modelleri eşarbınızı bağlama şeklinize göre de renklerden yararlanmanıza imkan tanıyacaktır. Bazı modellerde eşarbı kenarından bağlamanız farklı bir rengi katlayarak bağlamanız farklı bir rengi yakalamanıza da yardımcı olacaktır. Ayrıca klasik şekilde bağlayabileceğiniz için birkaç farklı model oluşturma imkanınız olacaktır.

Yeni Sezon Tesettür Eşarpları Daha Da Canlı

Yeni sezon için hazırlanan eşarp tasarımları hem bayanların göz zevkine hem de kullanım şekline göre farklı alternatifler sunabilmektedir. Tasarlanan modellerde mevsime göre seçim yapabileceğiniz sayısız ürün yer alıyor. Genelde kış aylarında kullanılan tasarımlarda asimetrik desenler ve geometrik çizimler daha sık kullanılmaktadır. Özellikle yün eşarp kullanarak soğuk havadan da korunabileceğiniz gibi şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Tesettür modasında eşarp seçimi nasıl olmalı dediğinizde seçim yaparken kıyafetlerle nasıl bir uyum yakalayacağınızı görmeniz gerekir. Bazı renk tonları ile birbiri ile çok uyumlu olduğu için her zaman dolabınızda olması gereken renklerdir. Örneğin kış aylarında gri, siyah, lacivert, füme, hardal gibi renkler kıyafetlerinizle daha uyumlu olacaktır. Bunun yanı sıra ilkbahar ve yaz aylarında da dijital baskılı modeller sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alırlar.

Eşarbınızın kıyafetinizi tamamlayan ana parça olduğunu unutmamanız gerekir. Bu nedenle uygun bir modeli seçerken kıyafetinize ne kadar uyum sağlayacağını bilmenizde yarar var. Eğer aynı renk tonlarında bir eşarp ve kıyafet kombini oluşturursanız boğucu bir görüntüye neden olur. Eşarp ile tesettür elbise kombin etme işleminde her zaman bir ya da birkaç ton farklı renk kullanımına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca her zaman kıyafetinizle aynı renkleri kullanmak zorunda değilsiniz. Beyaz ve lacivert, hardal ve kahve, siyah ve kırmızı, yeşil ve taş, hardal gibi renk uyumlarından yararlanarak kıyafetinize uygun renkli eşarplardan yararlanabilirsiniz.

Eşarp markaları da aradığınız modelleri bulmanız konusunda çok yardımcı olacaktır. Genellikle seçkin markaların hazırladığı koleksiyonlarda daha çok trend renklere yer verildiği için kullanabileceğiniz renkleri önceden görme şansınız var. Eşarp seçerken bilinmesi gereken bir başka nokta da elbette ten renginiz. Genelde renk ve kıyafet uyumu uygun olsa da ten rengine yakışmadığı için bir kombin sizi itici hale getirebilirsiniz. Bu nedenle tesettür giyiminde kombin yaparken renk uyumu önemlidir. Seçtiğiniz modelleri üzerinizde deneyebilir ya da sizinle aynı cilt rengine sahip kişilerin kullandığı modelleri inceleyebilirsiniz. Doğru şekilde yapılan kombinler her zaman şık ve zarif bir görüntü sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir