Uzun Etekler Yine Moda

Eskiden annelerimizin giydiği uzun etekler şimdi daha farklı bir konseptle sunularak gençlerin gözde kıyafetleri haline dönüşmüştür. Daha giyimden hoşlanan ve yazın sıcaklarında serinletici olarak iyi bir rol üstlenebilen uzun etekler salaş görünümleri ile de gençlerin dikkatini çekmiştir. Enine ve boyuna çizgili spor modelleri, uzun yırtmaçlara sahip yandan yırtmaçlı modeller, kemerli ve kemersiz kullanımlar, yandan fırfırlar ile geçirilmiş dalga dalga görünüme sahip modeller uçuş uçuş olan şifonla birleştirilerek özgür bir hava verilmiştir. Önden küçücük bir iple bağlanarak kurdele yapılan spor modeli gençler çok kullanmakta. Şalvar tarzı olarak yanlardan kısa gelen ve ortada birleşen üçgen model uzun eteklerde bol kesim uygulandığından kalça genişliği dar olan bayanlar tercih etmelidir. Tarzınız vücudunuzun kaldıracağı niteliklerde kıyafetler ile açığa çıkmalıdır.uzun etek, uzun etek modası, etek modası

Uzun Eteklerin Kombinlenmesi

Üzerine hafif kısa bir bluzla kombinleyebileceğiniz etekler modeline göre seçim yapılacak üst ve ayakkabı modelleri ile giyilebilir. Çizgili spor bir arzınız varsa omuzda yakalı geniş kesim bir bluz ve üzerine blazer tarzı kot bir montla bu eteği tamamlayabilirsiniz. Spor modellere çok yakışan kot seçeneği kumaşınız ne olursa olsun uygun bir üst seçeneği olacaktır. Hatta düğme detayını çok taşıyan ve yarım kollu olabilecek bu montlarınız bluzunuzun üzerine takacağınız uzun bir zincirle de çok hoş duracaktır.

Kalın Topuklu Ayakkabı Seçimi

Uzun eteklerin altına kalın topuklu ve topuk kısmında detayı olan bir ayakkabı seçilebilir. Detay derken tabi ki taşlar ve süslemeler kastedilmemektedir. Şimdilerde moda olan doğal görünümlü ahşap desenli topuklar bu uyum için geçerli olacaktır. İnce topuklar üzerinde rahat edemeyen bayanlar için yeni bir seçim olacak kalın topuklar ince tabanlı bir ayakkabı ile hoş durmaktadır. Dolgu topuk olarak bilinen tabanın kalınlaştırılarak topuğa yükseklik verilmesi fikri uzun eteklerde hoş durmamaktadır. Etek boyu uzun olduğundan yürüdüğünüzde kaba bir görüntü olarak açığa çıkan dolgular oldukça kaba görünmektedir. Bu yüzden ne kadar rahat olursa olsun dolgu topuk yerine kalın ancak tabanı ince olan bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir