Uzun Süreli İlişkiyi Anlamak

İlişkiler uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere ikiye ayrılır. Tabii ki herkesin istediği sevdiği kişilerle uzun süreli bir ilişkiye yelken açmaktır. İşte uzun süreli ilişki yaşaması muhtemel çiftlerde görülen özellikler ;

  • Hislerin belli olmasıdır. Yani ilişkide sizi ya da karşı tarafı rahatsız edecek gizemler bulunmamaktadır. Bu sayede de beni seviyor mu sevmiyor mu tarzı düşüncelere ilişkide yer olmayacaktır.
  • Sadece size değil aynı zamanda çevredeki insanlarla iletişimi de önemlidir. Bu alışveriş yaptığı yerde çalışan kişilere olan davranışları olabilir ya da yemek yediğiniz yerde garsonlarla iletişimi olabilir.
  • Zaman yönetimi oldukça önemlidir. İlişki yaşadığınız kişi eğer size zaman ayırmak için çaba gösteriyorsa bu oldukça olumlu olacaktır.uzun süreli ilişkiyi anlama, uzun süreli ilişkiyi anlama yolları
  • Tartışma her ilişkide olmazsa olmaz. Fakat önemli olan bu tartışmalarda partnerlerin birbirini dinleyip, anlamaya çalışması olacaktır. Sağlıklı ilişkinin formüllerinden biri de budur.
  • Her insanın zorlu dönemleri olabilir. Eğer ilişki yaşadığınız kişi bu zor dönemlerde size tahammül edemez tavırlarda bulunuyorsa bu ilişkinin kısa süreceğine işarettir. Fakat bu tür durumlarda dahi sizinle konuşmak istemesi size verdiği değeri gösterecektir.
  • İlişkiler ilerledikçe gelecek de önem kazanır. Çünkü sizi gerçekten seven birisi geleceğini de sizinle beraber kurmak isteyecektir. Bu sebeple sağlıklı ve uzun ilişkilerde partnerler belli dönemlerde gelecekleri hakkında da beraber plan yapıp, hayal kurarlar.
  • Beraber vakit geçirilse de karşı tarafın kendi hobileri, arkadaş grupları gibi durumlara saygı duyulması gerekmektedir. Yani tüm vakti beraber geçirmemeli farklı kişilere de zaman ayrılmalıdır.
  • Küçük gibi gözüken detaylar oldukça önemlidir. Bunlar en sevdiğiniz içecek, en sevdiğiniz renk gibi konular olabilir. Siz de partneriniz de bunları bilmelisiniz. Bu hem ona duymuş olduğunuz saygıyı gösterir ve aynı zamanda özel günlerde yapılacak jestler için de önemli detaylardır.
  • Kişisel sınırlara saygı duyulması önemlidir. Yani bir şeyi karşı taraf size yaptırmak istediği zaman hayır cevabını da kabul etmelidir ya da tam tersi durumda siz de karşı tarafın hayır cevabını kabul ederek onun kişisel sınırına saygı duymalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir