Vajina estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Vajina estetiği ameliyatı uygulamaları içerisinde yer alan daraltma ameliyatları en çok normal doğum yapan kadınlarda vajina kasları gevşemesi sonrasında cinsel ilişkide yeterli kavrama sağlanamaması, vajinadan ses gelmesi gibi nedenlerle cinsel yaşamın olumsuz etkilenmesi sebebiyle yapılmaktadır. Doğum sayısının artması ile birlikte bu durum daha belirgin bir hal almaktadır. İlerleyen yaşlarda ise idrar kaçırma, kalın bağırsak ve idrar torbası sarkması gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunların çözümü için ise vajinal estetik ameliyatları başarılı sonuç vermektedir.vajina estetiği ameliyatı, vajina estetiği yapımı, vajina estetiği nedir

Vajina Gevşemesine Sebep Olan Durumlar?

  • Bazı kadınlarda yapısal olarak vajinanın büyük olması
  • Çok sayıda normal doğum yapılması
  • Doğum yırtıkları
  • Müdahale yapılmış zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin açılması ya da mikrop kapması
  • İri bebek doğumu
  • Yaş ilerlemesine bağlı doku elastikiyeti kaybı

Vajinal Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina estetiği ameliyatı psikolojik boyutları nedeniyle genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Epidural anestezi işlemi ile birlikte de konforlu bir operasyon süreci bulunmaktadır. Yapılan bu uygulama 30-45 dakika arasında değişmektedir. Operasyon için en çok tercih edilen yöntem ise vajina arka duvarından yapılan daraltma uygulamalarıdır.

Yapılan operasyonlardan sonra hasta aynı gün içerisinde hastaneden çıkarılabilmektedir. Vajina estetiği ameliyatı sonrası vajina içine konulan tampon ertesi gün çekilmektedir. Bunun sonucunda herhangi bir pansuman ve dikiş alımı gerekmemektedir. Dikişler kendiliğinden erimektedir. Verilen antibiyotiklerin kullanımına ve tuvalet temizliğine dikkat edilmesi yeterli olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir