Vajinusmus Tedavisi Süreci

Vajinusmus günümüzde oldukça yaygın bir sağlık problemidir. Başlıca nedenleri yanlış ve eksik bilgilendirme, tıbbi nedenler, psikososyal nedenler ve çift ilişkisine bağlı problemlerden oluşmaktadır.

Hastalığın tedavisi

Vajinusmus tedavisi İstanbul’un süreci oldukça yüz güldüren sonuçlar oluşturmaktadır. Değerlendirme yaparken ilk öncelik, nedenler saptanarak nedenlere göre bir tedavi formüle etmektir. Danışanlar kendi sorunlarını, çocukluk öykülerini ve fiziksel travmalarını anlatarak sorgulanmaları gerekir.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Sorun yaşayan çift birlikte terapiye giderek hem kadın hem de erkek rahatlatılmalı ve gevşemeleri sağlanması gerekmektedir. Çift rahat ve güven içinde olduğunu düşündüklerinde terapötik işbirliği ile ortam sağlanmalıdır.

Danışanlar cinsel konuları konuşmada çekingen olacakları için sabırlı bir yaklaşım gerçekleştirilmeli ve zaman zaman danışanın dilinden konuşulması gerekmektedir. Daha çok duygusal ve duyumlar üzerinde tedavi süreci gerçekleşmektedir.

Tecrübeli cinsel terapistler ile tedavi süreci oldukça kısa sürmektedir.

Krem veya mucize yoktur

Vajinusmus tedavisi istanbul’un süreci sırasında mucizevi kremler gibi ilaçlar yoktur. Hastalara ve danışanlara verilen kremler yalnızca tedaviyi kolaylaştırmak ve cinsel birlikteliğin oluşmasını sağlamak için vardır. Diğer türlü hiçbir ilaç vajinusmus tedavi süresinde asla bir kesin çözüm sağlamaz. İlaç tedavileri yalnızca hastaların tedavisine desteklemek içindir.

Anestol kremler ve spreyler cinsel birlikteliği gerçekleştirmeye yardımcı olması için lokal anestejik etkilere sahip olan bir kremdir. Vajinusmus tedavisi için aynı zamanda bir de botox ilacı kullanılır. Bu ilaç da kasların istemsiz kasılmasını engellemeye çalışarak rahatlık ve gevşeme hissi verir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir