Vajiusmus tedavisi istanbul’un ücretleri ne kadar?

Vajinusmus sorunu yaşayan kadınların çoğu genellikle halen bakirelerdir ve birkaç cinsel deneyimden sonra korku ve acı duygusu ile cinsel birleşme gerçekleşemez. Evli oldukları sürede yıllardır bu şekilde evlilik hayatlarını sürdüren çiftlere oldukça sık rastlanmaktadır. Daha önce cinsel deneyim olduğu halde doğum gibi kürtaj gibi, kötü jinekolojik muayeneden etkilenip sonradan çıkan vajinusmus yaşayan kadınlar da vardır.vajinusmus nedir, vajinusmus nedenleri, vajinusmus tedavisi

Tedavi amacı

Tedavi de amaç vajina girişindeki olumsuz olan kas hafızasının kaldırılması ve istemsiz kasılmalar oluşmasını yok etmektir. Vajinusmus tedavisi istanbul’un ücretleri oldukça değişkenlik göstermektedir. Mesela vajinusmus nedeni ile birlikte başvuran çiftler ile tek başlarına gelen danışanlar arasında farklılık gösterir. Vajinusmus problemi yaşayan kadınların sorununu anlatmaları oldukça güç olmaktadır. Bu yüzden danışmanlar sabırlı ve uyumlu olmaları gerekir.

Uygulama

İlk muayene tamamlandıktan sonra uygulanan vajinusmus seans uygulaması muayeneden çok da farklı bir uygulama değildir. Öncelikle gevşeme egzersizleri yaptırılır ve nefesi nasıl alacağı ve kalça kaslarının nasıl gevşetileceği öğretilir. Kendi cinsel bölgelerini anatomik yapısını ve cinsel kimliğini tanımasına yardımcı olunur. Bu uygulamalar yapılırken hasta uyanık ve bilinçlidir.  Saatlik seans sonrasında vajina girişindeki kasların gevşetilmesi ve yeni kas hafızası oluşumu ve cinsel ilişkiye girmeye hazır şekilde evine döner. Son derece zor ve güç denilen hastaların da tedavisi 1-2 seans sonrasında tedavisi oluşur. Vajinusmus tedavisi istanbul’un ücretleri terapistlerin eğitim seviyesine göre de değişir. Ayrıca kontrollerden de ücret alınmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir