Yanan Saçlara Bakım

Yanan saçlara bakım için yapılan maskeler saç köklerini ve ya saç derisini beslemek, temizlemek, kırıkları azaltmak, nemlendirmek ile hacimlendirmek için size yardımcı olur. Ancak bu maskeleri uygulamadan önce içeriğinde bulunan ürünlere alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için elinizin üst kısmında küçük bir alana sürün ve bir kaç saat bekletmeniz gerekir. Eğer alerjiniz yoksa saçlarınıza ve saç derinize uygulamalısınız.yanan saç bakımı, saç bakımı tüyoları, yanan saçlara nasıl bakım yapılır

Yanan Saçlara Bakım Maskeleri

Yumurta Maskesi: Aşırı kuru ve ya yanmış saçlara en iyi gelen maskelerden birisi yumurta ve Hindistan cevizi yağıyla hazırlanan maskelerdir. Bu maskeyi hazırlamak için 1 bütün yumurtayı 5 kaşık Hindistan cevizi yağıyla karıştırınız. Karışımı saç köklerinden uçlarına doğru tüm saçınıza eşit miktarda sürmelisiniz. Saç derinize de parmak uçlarınızla masaj yapmayı unutmamalısınız. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ve nemlendirici şampuanla yıkanmalıdır. Eğer ciltte bir kızarıklığa yol açmıyorsa günlük olarak uygulanabilir.

Aloe Vera Maskesi: Aloe vera jeli, bitkisel gliserin ve avokado yağıyla hazırlanan bu maske yanan saçlarınızı beslenmek ve daha sağlıklı uzaması için birebir. Maskeyi hazırlamak için 2 çay kaşığı aloe vera jelini 2 çay kaşığı bitkisel gliserin ve 4 yemek kaşığı avokado yağı ile iyice karıştırın. Bu karışımdan bir miktarı parmak uçlarınıza dökünce saç derinize masaj yapınız. Kalanını saç diplerinden başlayarak uçlara kadar sürmeniz gerekir. Yaklaşık 20-25 dakika kadar beklettikten sonra nemlendirici bir şampuanla maskeyi çıkartabilirsiniz. Bu maskeyi de günlük olarak kullanabilirsiniz.

Jojoba Yağı Maskesi: Biberiye yağı ve jojoba yağıyla hazırlanan maske yanmış, kuru saçların tedavisinde kullanılabilir. Nemlendirici maskeyi hazırlamak için bir çay kaşığı biberiye yağını 4 yemek kaşığı jojoba yağı ile karıştırın. Eğer bulabilirseniz (diğerleri kadar kolay bulunmuyor) bu karışıma bir çay kaşığı ıtır çiçeği yağı da katabilirsiniz. Karışımı ellerinize dökerek nemli saçlara eşit miktarda yayın ve saç derinize de masaj yaparak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra şampuanla yıkayabilirsiniz. Karışımdan artarsa kuru ve loş bir yerde 2 aya kadar saklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir