Yaşlı Köpekler İçin Hayatı Daha Kolay Hale Getirecek 6 Dahice Fikir

Yaşlı köpeklerin de en az gençlik yıllarında olduğu kadar sevgisi vardır, ancak ihtiyaçları muhtemelen gençlerden farklıdır. Yaşlanma sürecini yönetmeye gelince, eski dostunuza yardım eli uzatmak için yapabileceğiniz birkaç basit şey var. İşte yaşlı köpekçikler için hayatı kolaylaştıracak altı fikir.yaşlı köpek bakımı, yaşlı köpekler için ipuçları, yaşlı köpekler için konforlu hayat

Fikir 1: Yiyecek ve su kaselerini yükseltin.

Yerdeki kaplardan yemek ve içmek için eğilmek, köpeğinizin eklemlerine gereksiz ve can yakıcı baskı uygulayabilir. Kapları yerden kaldırarak yemek zamanını daha keyifli hale getirin. Bu süslü yüksek evcil hayvan kapları için bir servet harcamanıza gerek yok. Kabaca aynı çapta birkaç saksı alın ve kapları üstüne koyun.

Fikir 2: Yeniden kullanılabilir tuvalet pedleri yapın.

Daha yaşlı köpekler daha fazla tuvalet kazası geçirme eğilimindedir. Evin belli köşelerine birkaç köpek tuvalet eğitim pedi bırakarak onu rahatlatabilirsiniz. Tek kullanımlık olanların masrafı hızla artar, bu yüzden kendinizinkini yapın. İki kat pamuklu pazen (çocuk bezi kumaşı diye de arayabilirsiniz) ve bir kat su geçirmez kumaşı istenen boyutta kesin. Küçük bir köpek için 53 x 60 cm yeterli olacaktır. Üç parçayı birbirinin üzerine koyun, kenarları 1 cm kadar içeri katlayın ve dikin. Bitti! Bunların yıkanabilir, yeniden kullanılabilir, ekonomik ve çevre dostu olduklarından bahsetmiş miydik?

Fikir 3: Kuru yiyeceğe su ekleyin.

Köpeğiniz daha genç günlerinde kıtır kıtır mama yemeye bayılırken, yaşlandıklarında çiğnemekte zorlanabilirler. Yemek zamanını dişleri ve diş etleri için biraz kolaylaştırmak amacıyla kuru mamasına biraz su ekleyin ve karıştırın. Yaklaşık bir ila iki yemek kaşığı su yeterli olacaktır. Servis yapmadan önce birkaç dakika yumuşaması için bekletin.

Fikir 4: Hap cepleri yapın.

Birçok yaşlı köpeğin sağlıklı kalması için ilaç alması gerekir. Ancak hap içirmek bazı evcil hayvan sahipleri için zor olabilir ve mağazadan satın alınan hap cepleri oldukça maliyetlidir. Bunun yerine kendi hap ceplerinizi hazırlayarak ilaç zamanını daha kolay hale getirin.

1 yemek kaşığı fıstık ezmesi, 2 yemek kaşığı un ve 1 yemek kaşığı sütü karıştırın. 1/2 çay kaşığı hamuru bir top haline getirin, ortasına bir çukur açın, hapı içine yerleştirin ve üst kısmını sıkıştırın. Kalan hamuru toplar halinde yuvarlayın ve buzdolabında bir kapta saklayın.

Fikir 5: Bir köpek yapbozu yapın.

Yapması kolay bir köpek bulmacasıyla yaşlı dostunuzun zihinsel keskinliğini teşvik edin. Bir muffin tepsisinin her bölmesine köpeğinizin en sevdiği yiyeceklerden birini yerleştirin ve ardından her yiyeceğin üstüne bir tenis topu koyun. Yiyeceklerin çekici kokusu, onları bulmacayla etkileşime girmeye teşvik edecektir. Sevinçli bir şekilde patilerken ve koklarken onları izleyin ve ödüllerine nasıl ulaşacaklarını görün.

Fikir 6: Köpek basamakları yapın.

Köpeklere özel basamaklar yaparak arabalara girip çıkmalarına yardımcı olun. İhtiyacınız olan tek şey büyük bir tahta sandık, küçük bir tahta sandık ve ahşap tutkalı (tümü yerel el sanatları mağazanızda kolayca bulunabilir). Daha büyük sandığı yere, alt tarafı yukarı bakacak şekilde yerleştirin ve daha küçük kasayı üstüne yapıştırmak için ahşap tutkalı kullanın (yine alt tarafı yukarı bakacak şekilde). Kullanmadan önce yapıştırıcının tamamen kurumasına izin verin. Bu basamaklar, yavruların da yataklara ve kanepelere atlamasına yardımcı olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir